Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Чернівецькі вчені винайшли оптичний пінцет
Середа, 30 січня 2013, 17:44
Чернівецькі вчені винайшли оптичний пінцет. За допомогою цього приладу в майбутньому можна буде проводити маніпуляції в середині клітини, в тому числі і штучне запліднення. Проте через байдужість українських чиновників прилад для маніпуляції мікрооб’єктами може так і залишитись у стінах інженерно – технічного факультету Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича.

На кафедрі кореляційної оптики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича винайшли прилад, який може стати проривом не тільки в медицині, але й в інших галузях науки. Оптичний пінцет працює за наступним принципом – сформований пучок світла, який дає лазер, захоплює мікрооб’єкт, з яким в подальшому вже можна буде працювати. Зокрема цей винахід дозволяє маніпулювати частинками розміром від 20 тисячних міліметра і менше.

Ігор Мохунь, професор Інженерно – технічного факультету кафедри кореляційної оптики: «Ну це відкриває абсолютно нові можливості в сфері медицини, біології, хімії. Ну оскільки розміри цієї оптичної пастки, яка захоплює цей об’єкт менша ніж клітина то в принципі можна щось робити навіть в середині клітини, щось там пересувати і так дальше і так дальше».

За словами Ігоря Івановича, подібний прилад за кордоном коштував би близько пів мільйона доларів, проте в Україні продати, або ж бодай запустити винахід в роботу майже неможливо. Оскільки навіть на початках роботи над цим проектом було зрозуміло - якщо б на кафедрі кореляційної оптики не було б потрібних матеріалів, які були закуплені ще за радянських часів – оптичний пінцет так і залишився на рівні ідеї.

Ігор Мохунь, професор Інженерно – технічного факультету кафедри кореляційної оптики: «Ви чудово розумієте, що час зараз в державі такий, як то кажуть «не для жиру быть бы жиру», т-то грошей потрібно дуже багато. Якщо чесно то перспективи дуже туманні бо нажаль треба констатувати, що в Україні зараз такого типу розробки не користуються попитом. Це я говорю не голословно, а ми пробували це робити».

Над розробкою оптичного пінцету Ігор Іванович разом з аспірантами працював більше 5ти років проте чи працюватиме оптичний пінцет на користь українців поки що невідомо.

Дар’я Товпіч. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 31      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 75 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.