Погода в Черновцах
 
Чернівецькі вчені винайшли оптичний пінцет PDF Друк e-mail
Середа, 30 січня 2013, 16:44
Чернівецькі вчені винайшли оптичний пінцет. За допомогою цього приладу в майбутньому можна буде проводити маніпуляції в середині клітини, в тому числі і штучне запліднення. Проте через байдужість українських чиновників прилад для маніпуляції мікрооб’єктами може так і залишитись у стінах інженерно – технічного факультету Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича.

На кафедрі кореляційної оптики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича винайшли прилад, який може стати проривом не тільки в медицині, але й в інших галузях науки. Оптичний пінцет працює за наступним принципом – сформований пучок світла, який дає лазер, захоплює мікрооб’єкт, з яким в подальшому вже можна буде працювати. Зокрема цей винахід дозволяє маніпулювати частинками розміром від 20 тисячних міліметра і менше.

Ігор Мохунь, професор Інженерно – технічного факультету кафедри кореляційної оптики: «Ну це відкриває абсолютно нові можливості в сфері медицини, біології, хімії. Ну оскільки розміри цієї оптичної пастки, яка захоплює цей об’єкт менша ніж клітина то в принципі можна щось робити навіть в середині клітини, щось там пересувати і так дальше і так дальше».

За словами Ігоря Івановича, подібний прилад за кордоном коштував би близько пів мільйона доларів, проте в Україні продати, або ж бодай запустити винахід в роботу майже неможливо. Оскільки навіть на початках роботи над цим проектом було зрозуміло - якщо б на кафедрі кореляційної оптики не було б потрібних матеріалів, які були закуплені ще за радянських часів – оптичний пінцет так і залишився на рівні ідеї.

Ігор Мохунь, професор Інженерно – технічного факультету кафедри кореляційної оптики: «Ви чудово розумієте, що час зараз в державі такий, як то кажуть «не для жиру быть бы жиру», т-то грошей потрібно дуже багато. Якщо чесно то перспективи дуже туманні бо нажаль треба констатувати, що в Україні зараз такого типу розробки не користуються попитом. Це я говорю не голословно, а ми пробували це робити».

Над розробкою оптичного пінцету Ігор Іванович разом з аспірантами працював більше 5ти років проте чи працюватиме оптичний пінцет на користь українців поки що невідомо.

Дар’я Товпіч. Телеканал "Чернівці".

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 31      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 707 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.