Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Цю подію називають Українськими Фермопілами, але усе було набагато жорсткіше
Середа, 30 січня 2013, 17:53
Цю подію називають Українськими Фермопілами, але усе було набагато жорсткіше. 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути поблизу однойменного селища відбувся бій майж трьомастами юнкерами 1-ї Київської юнацької школи імені Богдана Хмельницького і 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова. Хлопці відбили першу атаку, однак нестача зброї та багаточисельна перевага російських збройних сил були вирішальними факторами їхньої поразки. У цьому році патріоти України відзначають 95-ті роковини від тих подій, не стояли осторонь і Чернівці.

Мітинг у підніжжя пам'ятника Тарасові Шевченку зібрав близько сотні людей. Тут були і активісти різних політичних партій, і випадкові перехожі, увагу яких привернув, певно, молебен за тих, хто загинув під Крутами. Хоча навіть вчені визнають - нині битва під Крутами має багато незрозумілих моментів.

Ігор Чернюк, чернівчанин: "Першу атаку вони відбили. Там не було так, що загинули тільки наші хлопці, загинули і вороги Муравйовські".

Наприкінці 10-х років 20 століття на Українських землях панували піднесені настрої. Після тривалих воєн - першої світової, громадянської, у суспільстві то тут то там з'являлись чутки про створення окремої держави - України. Чотири Універсали, підписаних в Києві, не сприймалися світовою спільнотою аж занадто серйозно, але були рушійною силою для багатьох патріотів. Від двох до чотирьох сотень юнкерів були залишені на залізничній станції Крути, де намагалися зупинити кількатисячну армію більшовиків. Їх розбили, а через ідеологічні мотиви намагалися не згадувати наступні 70 років.

Ілля Михайлюк, чернівчанин: "Проривалися деякі статті часом. А потім, в кінці 80-х, коли вже почався приплив літератури, вже тоді збагатили і почули".

Вже традиційно пам'ять загиблих під Крутами вшановують ходою зі смолоскипами та лампадками. Цьогоріч урочистий молебен об'єднав усі покоління - і старших, і молодших. Учасникам бою під Крутами було не більше 20 років, їхні однолітки, на думку деяких, не такі хоробрі.

Лідія, чернівчанка: "Жалко, що сьогодні молодь може й хотіла б іти, але цей страх переповнює, тому що знущаються, ловлять, б'ють. Нині ті самі часи наступають, що й колись. Тому прийшли помолотися загиблим, поставити свічку".

Урочиста хода, яка розтягнулась від Ратуші до Соборної площі, лякала перехожих, оскільки було багато прапорів, і смолоскипів. Учасники ж дійства переконані, що чим більше наших, історичних подій і помилок ми пам'ятатимемо, тим менше їх буде в майбутньому.

Надія Величк. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 31      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 93 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.