Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Анатоль Федірко представив на розсуд неширокому загалу на Центральній площі свою нову арт-інсталяцію
Четвер, 31 січня 2013, 19:35
Свастика, квадрат Малевича, сюрреалізм українського політиканства - як тільки не називали сьогодні нову арт-інсталяцію Анатолія Федірка, яку він представив на розсуд неширокому загалу на Центральній площі. Сам митець каже, чотири чобота, червоний квадрат, залізна брама і силуети старовинного міста десь внизу - це усе символи Чернівців сучасних, які були і залишаються самодостатнім містом незалежно від країни, до якої належать. "Аби не Радянський союз!" - додав Анатоль Федірко.

О 12 годині на центральній площі міста було з 10 камер, 15 журналістів, двоє панів у марлевих пов'язках і незрозумілий шмат залізяки, пофарбований у жовтий колір. Усе це почали перекривати шторами, спорудження ж самої інсталяції зайніло трохи більше 20 хвилин. Окремі частини цього витвору мистецтва можна було зрозуміти, а от на пояснення про образ в цілому усі чекали від митця. Розпочав анатолій Федірко здалеку.

Анатолій Федірко, автор інсталяції: "Той проект, який я вам сьогодні презентую, розповість про історію Чернівців - трагічну, комічну. І можливо, буде мати сенс майбутнього тому що ми всі віримо в найкраще майбутнє".

За задумкою, чоботи, причеплені до червоного квадрату, мали б символізувати круговерть політичних ситуацій, в яких опинялося наше місто. Анатолій Федірко підкреслив, що валянок символізує Росію, офіцерські чоботи - Румунію. Та вони постійно за щось чіплялися, і в цьому автор усвідомив ще один сакральний сенс.

Анатолій Федірко, автор інсталяції: "Чоботи символізують у нас те, як по місту топчуться різні мультикультурні люди. І важко крититься, так само як ці люди топчуться по нашій буковинській землі".

Надпис під зображенням клоуна звучить як "циркус політікус". На думку Федірка, у сучасній Україні ці поняття тотожні, і це є природнім етапом розвитку соціуму. Саме ж місто причаїлося десь внизу - і за колом, і за сапогами. Воно, мовляв, переживало усіляке, і це переживе.

Андрій Білогорка, голова ГО "Рідне місто": "Я сприймаю цю інсталяцію як вияв сарказму відношення свідомих чернівчан до того політичного цирку, який ми можемо спостерігати. Політики, політичні бренди, партійні бренди - усі тупцюють по нашому місту то в чоботях, то в лакованих черевичках. Насправді для міста нічого конкретно не роблячи, а сподіваючись потрапити до Києва, до владних структур".

Анатолій Федірко, автор інсталяції: "Букініст має бути Букіністом, книгарень має бутьи більше ніж яток базарних. Все це розуміють чернівчани. Місто в принципі повертаєтьс до культури. Не тільки Калинівський базар визначає обличчя Чернівців сьогодні, а й ті культурні імпрези, які відбуваютсья в Чернівцях".

Скільки часу простойть інсталяція, Анатолій Фдірко на момент відкриття не встиг вирішити. Одне ясно - ділянка посередині центральної площі порожньою не залишиться. Митець має намір агітувати чернівчан за встановлення пам'ятника, який був на цьому місці першим - Мадонна з дитиною на руках.

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 84 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.