Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Губернатор знову пообіцяв обладнати усі школи Чернівецької області внутрішніми вбиральнями
Четвер, 31 січня 2013, 19:38
Губернатор знову пообіцяв обладнати усі школи Чернівецької області внутрішніми вбиральнями - цього разу до 2013-2014 навчального року. Окрім туалетів в усіх закладах освіти буде обов'язковий інтернет і новітня комп'ютерна техніка. Про усе це Михайло Папієв розповів на крайових зборах освітян, які вже стали традиційними о цій порі року.

У "Юності Буковини" зібрали директорів і педагогів навчальних закладів області. "Крайові збори освітян" це, за словами Михайла Бауера, головного освітянина області, єдиний в Україні дорадчий орган, який збирається з метою обговорити "найбільш актуальні проблеми розвитку освіти". Тема сьогоднішніх обговорень - як підвищити якість освітніх послуг. Зазвичай вони вимірюються у кількості медалістів, переможців олімпіад всіляких рівнів та інших досягнень дітей з області на всеукраїнському рівні. Михайло Папієв наголосив, однаковий шанс повинен бути і в учнів ліцеїв/гімназій, і в юних жителів сільської місцевості.

Михайло Папієв, голова Чернівецької ОДА: «Для мене як для голови обласної державної адміністрації пріоритетне значення має створення рівних стартових можливостей для учнів. Щоб майбутнє кожної дитини залежало тільки від його знань і працелюбства. І щоб це було визначальним у визначенні його майбутньої освіти і просуванні по службі".

Щоб якось урізноманітнити перебування дітей у школах, освітяни мають багато пропозицій. Наприклад, запровадити у навчальних школах додаткові "години читання" або "години каліграфії", можливо, це будуть фізкультурні хвилинки. Але жодна з іновацій не є загальнообов'язковою.

Михайло Бауер, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту: "У кожному конкретному випадку рішення приймає освітній заклад, і ми ніколи не будемо дуже грубо нав'язувати якісь ідеї. Ми будемо рекомендувати їм, просити запроваджувати їх у навчальний процес".

Звичайно, говорили про досягнення, які відбулись за останній період. Наприклад, 92% загальноосвітніх закладів краю підключені до мережі Інтернет, кращим учням виплачуються іменні стипендії в розмірі від 70 до 120 грн. Триває будівництво дитячих садочків і шкіл.

Михайло Папієв, голова Чернівецької ОДА: "Зараз у нас 40 освітянських об'єктів знаходяться в переліку будівництва. Це Понад 9 000 учнівських місць. Також ми поставили за мету розпочати в школах наступний навчальний рік, щоб в усіх були шкільні вбиральні".

Говорили і про фізичний розвиток дітей. Для цього запропонували створювати спортивні молодіжні клуби та облаштовувати спортивні майданчики на території навчальних закладів, також запровадити у штатних розкладах шкіл посади медичної сестри. Але поки що зупинились на розробці регіональної програми впровадження усього напланованого.

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 116 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.