Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Жителі вулиці Вашківської, що в Сторожинці протестують проти бездіяльності РЕМу та обленерго
Четвер, 31 січня 2013, 19:41
Жителі вулиці Вашківської, що в Сторожинці протестують проти бездіяльності РЕМу та обленерго. Люди скаржаться на старі та прогнивші електроопори, які з дня на день ризикують впасти на дорогу чи будинки. Окрім проблем із опорами, не менш актуальною залишається ситуація із напругою. За словами сторожинчан, - вже декілька тижнів напруга не піднімається вище 100-150 вольт. Через це, люди не можуть а ні випрати брудний одяг, а ні елементарно зігріти оселі, адже теплові котли залежать від електрики і при низькій напрузі просто не вмикаються. Журналісти "Чернівецького репортера" також побували на місці конфлікту та вислухали позицію людей та РЕМу.

Ірина Кобальт проживає на вулиці Вашківській вже багато років. Жінка обурена діяльністю, а точніше, бездіяльністю місцевого РЕМу. Каже, - тиждень тому, вулицю знеструмили, а відновлювати електропостачання енергетики не поспішали. Більше того, не допомогли навіть звернення жителів до міської ради та райдержадміністрації. Коли ж світло все-таки увімкнули, низька напруга не дозволила навіть увімкнути обігрівачі в будинках.

Ірина Кольбат, жителька вулиці Вашківської: "Ми дзвонили, а вони кажуть: "А ви чому поклали котли газові на світлі? Чому у вас то, чому у вас то? Потім прийшли поміняли опори на старі і далі у нас світло 100-180. Ми нічого не можем, ні котел не запускається. Ми дзвонимо одна одній. Ага. Ти сьогодні займаєшся пранням, значить я завтра буду. Хочеться вже доброго світла".

Пані Ірину підтримують і решта сусідів. Люди занепокоєні і станом електроопор, що ризикують впасти на будинки. Стверджують, що в РЕМі не поспішають замінити старі дерев"янні стовпи на нові бетонні: "Та зверталися. Матюками нас звідти виперли. Пару слупів поміняли, а лінія ж у нас ще з 1966-го року".

Разом із сторожинчанами і міський голова Микола Карлійчук. Владник підтримує людей, однак навіть його заклики та звернення навести лад на лініях, обленергівці ігнорують. Чоловік зазначає, що в планах замін електроопор РЕМом на 2013 рік, вулиці Вашківської немає.

Микола Карлійчук, міський голова Сторожинця: "Сьогодні ХХІ століття і не можна в такому стані, як будто ми в дореволюційному місті. Я думаю, що якась повинна бути відповідальність. Обіцяли і нічого не роблять".

Олександр Коркоїл, журналіст: "В родині пані Тетяни четверо дітей. Жінка боїться за їх життя. Адже дана електроопора (показує на неї) більше півтора року в такому жахливому стані. Сім"я неодноразово зверталася в РЕМ, однак відповіді чекає донині".

Тиждень тому, загроза падіння електропроводів на будинок загострилася. Опора не витримує поривів вітру та щодня все більше нахиляється.

Тетяна Граб, боїться за життя дітей: "Діти бігають - граються, саночки. Ми боїмося, щоби, не дай бог, вітер звіється, цей слуп впаде і це наші діти. Ми за них переживаємо. А їм, РЕМу, все-одно".

В Сторожинецькому РЕМі журналістів зустріли вороже. Нашу присутність назвали небажаною та необов"язковою.

Віталій Федоров, начальник РЕМу: "Це чиї? Чи від кого? Це ТРК "Чернівці". Харашо. Ми розберемся, значить, хто і звідки був".

Однак, наша наполегливість все-таки дала свої плоди. Енергетик, прямо в коридорі погодився відповісти на всі запитання. За словами Віталія Федорова, - проблемними в Сторожинецькому районі залишаються понад 2 тисяч електроопор. Замінити старі на нові скрізь і одразу, обленерго не має можливості. До того ж, в РЕМі переконані, що на вулиці Вашківській ситуація не настільки плачевна: "Ті опори стояли, стоять і будуть ще стояти, і нас переживуть".

Віталій Федоров, начальник РЕМу: "Селищна рада хоче проводити вуличне освітлення. Вона вирішила за рахунок обленерго поміняти опори і зробити освітлення".

Енергетики також заперечили низьку напругу в будинках сторожинчан. Твердять, що ще вранці робили заміри і напруга була в межах норми. Хто тут правий, а хто лукавить повинні з"ясувати правоохоронці та відповідні контролюючі структури. Однак, за словами депутатів обласної ради, прокуратура не хоче реагувати на численні порушення зі сторони обленерго та закриває очі на аварійні електроопори та відсутність запобіжників чи дверей в окремих трансформаторних будках РЕМу.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 89 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.