Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
На Буковині відбулися проміжні вибори до обласної ради
Понеділок, 04 лютого 2013, 18:45
На Буковині відбулися проміжні вибори до обласної ради. За попередньою інформацією Територіальної виборчої комісії перемогу на 21-му мажоритарному окрузі в Кіцманському районі здобув представник Партії регіонів Василь Залявський. На Чернівецькому 50-му окрузі переможцем став голова Громадської організації "Рідне місто" Андрій Білогорка. Довибори до крайового парламенту охарактеризувалися також наднизькою явкою виборців. На Кіцманщині вона склала - 59%, а в Чернівцях всього лише - 28%.

Довибори до обласної ради 3 лютого відбулися чесно, прозоро і без особливих ексцесів. Про це повідомили в обласній виборчій комісії. Всі дільниці, як в Чернівецькому, так і Кіцманському округах відкрилися вчасно та без затримок. Особливо жваво голосування відбувалося в 31-й - найбільшій дільниці міста. За словами заступника голови ДВК, - активність виборців була високою протягом всього дня. З майже трьох тисяч виборців проголосувала майже половина.

Наталя Орлецька, заст. голови ДВК№31: "В роботі дільниці зауважень не було. Люди себе знаходили в списках, не було зауважень і до членів комісії".

Марія Степанівна прийшла на дільницю разом із чоловіком Богданом. Подружжя розповідає, що вони не ігнорують жодних виборів та вважають своїм обов"язком прийти та віддати голос за свого кандидата.

Марія та Богдан Абрамяк, виборці: "Для того і є вибори, щоб ми йшли голосувати і вибирали. Знали про вибори, бо читаємо пресу та дивимося новини. Отримали запрошення, тому і знали".

Громадянський обов"язок виконав і Віктор Васильович із сином. Чоловік переконаний, що кожен несе відповідальність за результати виборів та за тих, кого обирає.

Віктор Васильович, виборець: "Я вважаю, що необхідно ходити на вибори, тому що влада повинна прислухатися до думки народу".

Однак подібний прояв свідомості не мав масового характеру. Загалом явка по Чернівцях склала лише 28 відсотків. Дещо кращу ситуацію обласна виборча комісія зафіксувала в Кіцманському районі - майже 60%. За попередніми даними на довиборах депутатів обласної ради в 21-му кіцманському окрузі переміг представник Партії регіонів Василь Залявський. На другому місці, з майже вдвічі меншим показником —висуванець "Батьківщини" Юрій Скорейко. Перемогу та депутатський значок від 50-го чернівецького округу здобув лідер ГО "Рідне місто" Андрій Білогорка. Провладний кандидат Бойчук та опозиційна висуванка Філіпчук поступилися переможцю приблизно двома тисячами голосів кожен. Цікаво, що інший опозиціонер Микола Малярчук набрав всього 226 голосів. В ОВК також зазначили, що вибори відбулися спокійно та без конфліктів. Правда фіксувалися окремі скарги зі сторони опозиційних кандидатів.

Олена Боднар, секретар ОВК: "До обласної комісії були дві скарги від "ФЗ", але вони були подані з порушенням терміну, тобто, ми їх визнали недійсними. Скаржилися, що один із кандидатів був членом однієї партії, а висунутий був іншою".

Олена Боднар зауважила, що в кандидатів тепер є два дні на оскарження результатів. Після цього комісія оголосить остаточні результати волевиявлення громадян та вручить місцевим обранцям депутатські мандати. В той же час, на заяви губернатора краю Михайла Папієва щодо прозорості та демократичності виборчого процесу, - зовсім інша думка в опозиції. Головний фронтовик області Олексій Каспрук зазначив, що влада максимально використала адмінресурс та мобілізувала бюджетників. А переможцем виборів в Чернівцях, опозиціонер вважає не Білогорку, а зображення Тараса Шевченка на національній валюті.

Олексій Каспрук, голова обласного осередку "ФЗ": "Хотів би вам представити зображення справжнього переможця виборів на окрузі. Будь-ласка, познайомтесь( показує 100 грн в рамочці). Чого ми не врахували? По-перше, ми недооцінили, так звану, "третю силу" - це політичну партію "Рідне місто" і її кандидата Білогорку. Ми вважали, що наш основний опонент - ПР і всі сили кинули саме на протидію ПР і на протидію адміністративного тиску".

Наразі всі результати є попередніми. Остаточні результати обласна виборча комісія оприлюднить за два дні.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 363 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.