Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
5 лютого виповнюється 18 років з дня смерті відомого українського письменника Михайла Івасюка
Вівторок, 05 лютого 2013, 19:25
5 лютого виповнюється 18 років з дня смерті відомого українського письменника, літературознавця, історика, який жив і творив на Буковині. Михайло Івасюк народився у Кіцмані, навчався, а згодом і працював, у Чернівецькому національному університеті. У творчому доробку митця - вірші, літературна обробка казок, оповідання, романи та повісті. Багато сучасних літераторів були особисто знайомі з Михайлом Івасюком, можливо, саме тому сьогодні на могилі і в музеї пам'яті письменника не оплакували, а ділилися спогадами і враженнями так, наче він був поряд.

Могила Михайла та Софії Івасюків знаходиться на Зеленому кладовищі. Тут, серед мовчазних склепів і снігу, зібралися ті, чиє життя так чи інакше пов'язано з долею митця. Хоча твори Михайла ІВасюка, його праці у галузі літературознавства є вагомою спадщиною не лише для Буковини, а й для усієї України в цілому.

Мирослав Лазарук, директор Чернівецького меморіального музею В. Івасюка: "Це великий діяч в галузі духовності, культури, мистецтва. Це, врешті реч, геніальний тато не менш геніального сина Волорді Івасюка. Це так майже з жартом, але вклад Івасюка Михайла Григоровича важко переоцінити".

Михайло Івасюк народився у Кіцмані, навчався у Чернівцях. У 1939 році потрапив до сталінських концтаборів, де знайомиться з освіченими людьми того часу. Повернувшись на Буковину у 46, він вступає, закінчує і викладає у Чернівецькому національному університеті. Його донька Оксана згадує - батько мав чудове почуття гумору і недзвичайно життєрадісний характер.

Оксана Івасюк, донька письменника: "Він слідкував за тим, щоб діти багато читали і розвивалися культурно. Вони були в курсі усіх світових кіноновинок, відвідували театр, оперу, музеї".

Після хвилини мовчання біля могили на Зеленому Кладовищі відбувся вечір пам'яті у музеї Володимира Івасюка. Окрім експозицій, присвячених сину Михайла Григоровича Володимиру, тут зберігають також кабінет, в якому працював письменник.

Надія Величко, журналіст: "Коли ми говоримо про талановитих людей, чомусь в уяві завжди постає образ надлюдини. Але тут, у музеї Михайла Івасюка, можна побачити що це була звичайна людина, яка носила окуляри, ходила з палицею і дуже любила читати. До речі, у родині Івасюків було більше 10 тисяч томув власної бібліотеки".

Життя Михайла Івасюка було насиченим і плідним. Він знав румунську, французьку, німецьку та польську мови, писав вірші, оповідання, романи, історичні нариси. Деякі книжки побачили світ вже після його смерті, однак більшість творів було надруковано за часів Равдянського союзу. Окрему сторінку біографії замають діти - дві доньки і син, який передчасно загинув.

Володимир Вознюк, письменник: "В той страшний час, коли не стало Володі, він читав свої вірші. Робоча назва рукопису - "Біль". А вже потім з'явилося "Перед обличчям сина". Це був справді біль, але ця поезія. Слава богу, що він викинув поезію, а не розірвало серце".

Михайло Івасюк прожив довге, плідне життя. За 78 років він написав чимало творів, зініціював створення у Кіцмані музичної школи, яка тепер носить ім'я Володимира Івасюка, для багатьох назавжди залишився мудрим духовним наставником.

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

 

Коментарі 

 
0 #1 05.02.2013 23:32
Гарний матеріал, дякуємо!
Цитувати
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 530 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.