Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
13 пунктів від губернатора
Вівторок, 05 лютого 2013, 19:29
13 пунктів від губернатора. Саме так охарактеризував свою підсумкову прес-конференцію керівник обласної виконавчої влади краю Михайло Папієв. Голова ОДА підвів підсумки роботи за минулий рік та окреслив пріоритети на поточний. Зокрема, губернатор акцентував увагу на розвитку економіки краю, розбудови зеленого туризму та постійному діалозі із громадою Буковини. Не уникнув Папієв і запитань на незручні теми. Так, журналістів турбували питання щодо чуток можливого будівництва в області атомної електростанції, відновлення авіа- та залізничного сполучення. Висловився губернатор і з приводу результатів довиборів до обласного парламенту, на яких перемогли представники провладної більшості.

Керівник крайової виконавчої гілки влади запропонував представникам мас-медіа власне бачення перспектив соціально- економічного розвитку області і шляхів досягнення успішності Буковини. Серед 13-ти основних пріоритетів, своїм головним завданням губернатор вважає розвиток "буковинізму" та буковинського патріотизму. Серед найважливішого в діяльності влади й надалі залишається розвиток економіки із збереженням, при цьому екології. Михайло Папієв спростував всі чутки про будівництво на Буковині шкідливих для природи електростанцій.

Михайло Папієв, голова ОДА:  "Там починають розказувати про якісь атомні електростанції, в Новодністровську. Шановні, лишіть це тим недолугим політикам. Про які атомні АЕС йдеться? Це може говорити тільки людина з якоюсь хворобливою психікою. Не буде ніколи в Чернівецькій області ніяких атомних чи хімічних станцій".

Розвиток соціальної інфраструктури - ще один важливий пріоритет в роботі місцевої влади. Губернатор запевнив, що влада й надалі намагатиметься максимально вирішувати всі соціальні проблеми краян. Однак, як вирішити проблему із заміною старих небезпечних електроопор "Обленерго", на нові - керівник ОДА не знає. Нагадаємо, нещодавно, "Чернівецький репортер" повідомляв про плачевну ситуацію із електроопорами в Сторожинецькому районі. Багато з тамтешніх ліній електропередач не витримують випробувань часом та ризикують впасти на будинки та обійстя людей: "Коли інвестор купує державне майно, то ці питання мають бути узгоджені. В тому числі і ці стовпи і унормовано прокладання тих ліній, які є зазделегідь збитковими. Як сьогодні зобов"язати власника протягнути людині у віддаленому селі стовпи, якщо він рахує, що в нього це в мінусі - велике питання".

Не обійшлося не брифінгу без болючої теми. Цього разу нею стала транспортна проблема: авіа- та залізничного сполучення. Для потягів - це відсутність нормального залізничного полотна та зношеність старих дизелів. Проблему із авіаперельотами та сполученням "Чернівці - Київ", Папієв вважає набагато глибшою та такою, що потребує грунтовного вивчення. Як запустити сьогодні рентабельний та регулярний рейс до столиці, голова ОДА наразі не знає.

Михайло Папієв: "Скажіть мені, будь-ласка, що мені самому викуповувати 40 білетів на цей літак, щоб він літав.? Ну, якщо ми ще можемо вмовити ту компанію, яка літає, щоб вона місяць політала маючи за 30 днів лише 8 пасажирів, то другий місяць складно вмовити людей, щоб вони не забирали цей маршрут".

Серед здобутків Буковини, владник вважає відкриття найближчим часом в Чернівцях почесного консульства Австрії. Очолить відомство науковець Сергій Осачук. Варто зауважити, що кандидатуру дипломата запропонувало МЗС Австрії. Прокоментував Михайло Папієв і політичну ситуацію на Буковині. Нагадаємо, що в результаті довиборів до обласної ради, перемогу отримав регіонал - Залявський та чільник громадської організації "Рідне місто" - Білогорка. Поразку опозиції, губернатор вважає закономірною: "Значить ми знайшли оту нотку, або наші опоненти втратили те, що мали. Те, що представники опозиції, які до цього багато років вигравали ці округи, і які програли їх зараз, не просто, а серйозно, в рази програли. Це нехай вони аналізують".

Торкнувся керівник області і ряду інших питань. На запитання ж щодо забезпечення житлом буковинських олімпійців зазначив, що готовий допомогти талановитим спортсменам з виділенням квартир, але на це потрібно шукати кошти спільно з міською владою.

Олександра Коркоіла. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 417 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.