Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
78-річна чернівчанка більше 30-ти років бореться за своє житло
Середа, 06 лютого 2013, 16:46

78-річна чернівчанка більше 30-ти років бореться за своє житло. Жінка живе в аварійному будинку, який не реставрувався десятки років, переїжджати у тимчасове житло на час ремонту вона відмовляється, оскільки побоюється залишитися взагалі без помешкання, і запевняє – тут жив її дід і вона кістьми ляже, проте будинок не залишить.

Родина Олени Гузик в будинку на вулиці Рилєєва живе з 1902го року. Дід жінки помешкання та земельну ділянку переписав на дітей, частину мав і батько Олени Дмитрівни, згодом дарчу на його майно отримала пані Олена. Проте починаючи з 1972го року, як тільки спадкоємиця захотіла оформити документи на будинок виникло безліч питань щодо права власності. Роками Олена Дмитрівна збирала документи, писала листи при радянській владі до секретарів, за незалежності президентам і таки отримала всі необхідні папери, які засвідчують що вона дійсно має право тут проживати. Проте приватизувати будинок пані Олені так і не вдалось оскільки за роки суперечок будинок внесли до списку аварійних. Стан будинку жахливий - стіни у величезних тріщинах, стеля обвалюється, в одній з кімнат підлоги немає взагалі. Для того аби відремонтувати будинок районна влада запропонувала на час цих робіт пожити у гуртожитку проте жінка побоюється, що її родинний будинок ремонтувати не будуть, натомість знесуть, а землю продадуть.

Олена Гузик, жителька вулиці Рилєєва: «Я не даю нікуди цю хату, вони най дають мені хату і роблять мені ремонт або нехай дають компенсацію. Це є собственна хата, це є дарсвєнна хата. Мені ніхто не має права забрати і ніхто немає права мене висилити, хай мене суд виселяє».

В Першотравневій районній раді нас запевнили, що ніхто забирати будинок і земельну ділянку у жінки не збирається, просто для того аби приватизувати помешкання його треба привести до належного стану. На що минулого року з бюджету було виділено майже 200 тисяч гривень. Проте для того аби розпочати роботи Олену Дмитрівну необхідно було тимчасово відселити, на що вона зреагувала досить агресивно, а будівельну бригаду вигнала.

Віктор Мельничук, голова Першотравневої у місті ради: «Ми готові робити ремонтні роботи тільки після згоди але 3 підрядні організації які пробували приступити до роботи не змогли приступити, т-що громадянка Гузик не допускає про що є відповідні акти. Вона таксамо нам мотивує тим, що цю земельну ділянку хтось може забрати, так само її будинок і т.д. Я гарантую, що привласнення земельної ділянки біля будинку по вулиці Релєєва 3 і самого будинку не буде».

Також Віктор Анатольович запевнив, що за згоди Олени Гузик кошти на ремонт її будинку будуть планувати на наступний рок, а доти поки будинок вважатиметься аварійним його, згідно з українським законодавством, приватизувати буде неможливо.

Дар’я Товпіч. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 335 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.