Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Чи зимують буковинці у безпеці?
Середа, 06 лютого 2013, 16:49
Чи зимують буковинці у безпеці? Не опитування, а перевірку проводять працівники обласних управлінь МНС та Держтехногенбезпеки райцентрами і селами краю. Відвідують переважно соціально незахищених людей. Дивляться не лише за правильністю використання обігрівальних приладів, звертають увагу також на стан електропроводки, горищ та пічок. Порушення виявиляють у кожній третій оселі. За це не карають штрафами, а пояснюють, як усунути недоліки. В окремих випадках і самі допомагають все полагодити. Знімальна група Чернівецького репортера побувала в одному із рейдів. Перевіряли оселі в Стрілецькому Куті.

У цьому невеличкому будинку пані Марія живе одна. Два тижні тому, бідкається жінка, поламався телевізор. Єдина втіха - радіо, по якому можна новини дізнатися та пісень послухати. Візиту незнайомих людей у погонах господиня аніскілечки не злякалася. Каже, через самотність рада кожному гостеві.

Марія ГАЛЬЧУК, жителька с. Стрілецький Кут: "Я дивлюся, аби все постійно було вимкнено. Коли йду з дому кудись - лобовязково все виключаю. Камін ніколи не залишаю. Пробки раз-раз, і нема".

Такі пояснення господина надала, коли комісія почала перевіряти її оселю. Увагу звернули на пічне опалення - з ним усе гаразд. Далі полізли на горище глянути, в якому стані електропроводка. Перевірили і електролічилдьник. Надворі в пані Марії - новий, нещодавно встановлений. У коридорі - лише деревяний щиток зі старими пробками.

Зясувалося, попри новий електролічильник світло до помешкання надходить через старий. Розібратися із ситуацією міненесники доручили сільскому голові, який разом із депатуатом також увійшов до складу рейдової групи. Посадовець пообіцяв привезти нові пробки, і не тільки.

Всього в Стрілецькому Куті проживає 20 одиноких та 80 престарілих, розповів сільський голова. Є і багатодітні родини - їх аж три десятки. У пані Оксани - троє діток. Чоловік на роботі, жінка в декретній відпустці. Уважною потрібно бути щосекунди, розповідає господиня, бо всі діти люблять пустувати і не секрет, чим все може закінчитися. З опаленням в оселі проблем нема, а от на горищі - треба трохи попрацювати, відзначили міненесники.

Візит комісії для багатодітної мами став корисним, бо тепер знає, що треба полагодити, аби почуватися в безпеці.

Оксана Василівна, багатодітна мати: "Добре, що приїхала до мене ця комісія. Підказали, що робити. Прийде чоловік, то все там і поремонтує. Діти малі, треба завжди за ними слідкувати".

Подібні перевірки проходять по всій області, розповіли представники комісії. У Кіцманському районі наразі перевірилди 4 населені пункти. Серед основних недоліків, які виявили у помешканнях багатодітних, одиноких та престарілих - незадовільний стан пічного опалення, констатували перевіряючі.

Вікторн КОЛОДРІВСЬКИЙ, начальник служби цивільного захисту Кіцманського району: "Перше - комин на горищі, друге - притопочні листи біля пічок. Це все треба лагодити.Ми виявляємо та кажемо, як слід усувати прблему. Наша мета не штрафувати, а пояснити. Даємо ижденьна усунення недоліків, а потім прийдемо знову аби все це проконтролювати".

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 310 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.