Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Чернівецькій юнацько-спортивній школиі, з даху прямо на голови ллється вода
Середа, 06 лютого 2013, 20:01

У Чернівецькій обласній дитячій юнацько-спортивній школі, що по вулиці Стасюка, займаються майже сім сотень маленьких буковинців, переважна більшість з яких живуть у Чернівцях. Діти відвідують секції з радістю, от тільки їхні батьки, вчителі і керівництво закладу кожного дощу чи снігу чекають з острахом. Незважаючи на капітальний ремонт всередині у залах, з даху прямо на голови ллється вода як із водоспаду. Протягом останнього року стіни роз'їло пліснявою і грибком, піаніно геть зіпсувалося від постійної сирості, а діти змушені в коридорах готуватися до міжнародних змагань. Такі умови завдають шкоди здоров"ю вихованців закладу.

Ольга Плахотник, голова батьківського комітету відділення художньої гімнастики: "В 2011 році був зроблений грандіозний ремонт. Поміняли вікна, косметичний ремонт залів. Ми були дуже задоволені, оскільки проводяться змагання щорічні на рівні нашої держави і міжнародні. До нас приїжджають діти з Канади, Австралії діти, і ми проводимо тут такі міжнародні турніри. Ви бачите, що рівно через рік ситуація кардинально помінялася, все тече. Для нас це є дуже великою проблемою".

Заняття кожним видом спорту потребує оснащення - а це спеціальне покриття на підлозі, килими, інше обладнання. Проблема з дахом, розповідає директор, існує ще з 90-х років минулого століття, і скільки вже було тих комісій і актів... Гнилі балки можуть от-от завалитися, вода з кожним днем тече все більше і більше. Досвідчені спортсмени знають: постійні тренування не можна переривати на довгий термін - тіло втратить тонус і навички, а тому тут, у обласній ДЮСШ, наполегливо займаються 670 дітей.

Валентин Вишняк, батько юного спортсмена (вільна боротьба): "Якщо подивитися на ту інфраструктуру, на ті умови, скажімо, не враховуючи дах, які сьогодні є, і матеріальна база Чернівецького обласного ДЮСШ, то вона найкраща в області, яка може не тільки вихїовувати борців, а й проводити змагання різного рівня, включаючи міжнародні".

До змагань недалеко - навесні тут відбудуться одразу два чемпіонати з міжнародної гімнастики - один всеукраїнський, другий міжнародний, за ними - чемпіонат України і міжнародний турнір з вільної боротьби. І це - тільки два напрямка з семи.

Віталій Литвинчук, директор ОДЮСШ: "Наші навчально-тренувальні групи в семи відділеннях: художньої гімнастики, вільної боротьби, волейболу, тенісу, гандболу, панкратіону і карате. І звісно, що на кожному відділенні у нас є свої успіхи".

У 2012 році ДЮСШ виховала "свого" майстра спорту міжнародного класу з карате, є великі плани на участь у Європейських чемпіонатах з вільної боротьби. Діти хочуть і прагнуть займатися, адже спорт - це чи не єдина альтернатива вулиці, комп'ютерам і шкідливим звичкам. Однак через танення снігу на дахах тут також небезпечно перебувати протягом тривалого часу - підлога майже усюди мокра, килими, що не встигають висихати на батареях, випаровують шкідливі бактерії, а грибок та пліснява на стеліх і стінах може спричинити небезпечні захворювання. У попередні вихідні, коли випала велика кількість опадів, вкотре по стінах, та внутрішньому боці вікон школи стікали потоки води. Батьки і вчителі намагаються переводити дітей у найбільш сухі приміщення на нижніх поверхах.

Ольга Плахотник, голова батьківського комітету відділення художньої гімнастики: " Ми тренуємося в залі сусідньому, а зал хореографії закритий, фортепіано затоплене, килими затоплені. Ми їх піднімали сушитися, бо по кісточки була вода. Зараз кілька груп в одному залі на одному килимі мусять займатися".

Приміщення Чернівецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи перебуває на балансі облдержадміністрації, фінансування йде звідти. Згідно акту, складеного у 2009 році, вартість ремонтних робіт становила 300 тисяч гривень, у 2012 - вже 560. Але коштів школа так і не отримала. Начальник обласного управління освіти, до якого журналісти Чернівецького репортера звернулися за коментарем, повідомив що "на камеру" спілкуватися не буде, забажав письмового запиту, на який, зазначив, відповідь надішле у визначені законом терміни. На дворі лише 7 лютого, попереду і снігопади, і весняні зливи.

Валентин Вишняк, батько юного спортсмена (вільна боротьба): "Напевно, немає коштів. Напевно, немає бажання. На нашу думку, при тому, що тут вже зроблено і скільки треба зробити, то це є майже нічого. Я хочу звернутися до керманичів нашого міста, нашої області, про то що ми просто зобов'язані зробити цей дах. Бо якщо ми цього не зробимо, це буде найбільший стид, найбільший сором перед нашими дітьми".

Надія Величко. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 352 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.