Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
7 лютого відзначають Всесвітній день боротьби з раком
Четвер, 07 лютого 2013, 18:24

7 лютого відзначають Всесвітній день боротьби з раком. З цієї нагоди в обласному онкологічному диспансері відбулася прес-конференція за участю лікарів та фахівців в галузі лікування раку. Медики повідомили сумну статистику. Згідно експертних даних, щороку понад півтора мільйона життів можна було б урятувати, якщо вжити необхідних заходів для боротьби з цією недугою. Онкологи твердять, що кожна людина може збільшити свої шанси уникнути раку, якщо не куритиме, не матиме надмірної ваги і щодня робитиме хоча б кілька фізичних вправ, їстиме більше фруктів і овочів, вживатиме алкоголь лише в помірних кількостях і уникатиме надмірного перебування на сонці. Всесвітня організація охорони здоров'я називає рак причиною близько 13% смертей у світі. За останніми доступними даними, від раку померли понад вісім мільйонів людей. Більшість цих випадків можна було б попередити у разі вчасного діагностування або профілактики. За словами головного лікаря обласного онкодиспансера, - в лікарні використовують всі можливі та доступні засоби для лікування цієї страшної недуги. До того ж, буковинські фахівці намагаються йти в ногу з часом та застосовувати в діагностиці та лікуванні найновіші досягнення медичної науки.

Анатолій Гонца, головний лікар обласного онкодиспансеру: "Сьогодні ми застосовуємо декілька способів: хірургічне, променеве лікування, гормони, імунотерапія і психотерапія. І це все дає шанс нам дати життя довготривале".

В той же час медики зауважують, що сучасне лікування онкохворих є недешевим. Для того, щоб придбати новітні ліки та препарати потрібні значні кошти.

Олександр Іващук, професор, доктор медичних наук: "Середня тривалість життя онкохворих, навіть запущених 4-ї стадії, збільшилася порядка на рік чи півтора. Це все свідчить про те, що людина навіть 30-40 років назад, вона помирала через шість місяців, а зараз вона може прожити на рік довше. Тобто, жити повноцінним життям".

Фахівці зазначають, що однією із причин захворюваності є спадковість та випадкові гормональні впливи. Нерідко, рак може спричинити нервовий зрив. Однак цю недугу можна попередити та виявити своєчасно: "Треба розуміти, якщо ми направлені, наприклад, на виявлення раку легень, то треба раз на рік......мазочок і т.д. Якщо ми говоримо про рак молочної залози.....двобічна".

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 395 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.