Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Поєднання спортивного азарту і штучного інтелекту. Хіба таке можливе?
Понеділок, 11 лютого 2013, 18:18

Поєднанняспортивного азарту і штучного інтелекту. Хібатакеможливе? Звичайно. У суботу у ТРЦ ДЕПО відбудетьсятретій тур третього сезону міжнародногозмагання з перегонівроботів "Роборейс". Заявки вже подали команди з Румунії таРосії, також на трасіможна буде побачитиробокари з Тернополя, Києва, Львова, Івано-Франковська, Чернівців та Києва. Одним з організаторівцихперегонів є національнийуніверситетіменіЮріяФедьковича, тожфахівціпрофільних кафедр пояснили журналістамусітонкощівиготовленняавтономнихроботів.

Робот - це нелишелюдиноподібнаістота. За визначеннямсловників, цеавтоматичнийпристрій, призначений для виконаннявиробничихабоіншихопераційякізазвичайвиконуєлюдина. Механізми, якібратимуть участь у суботніхперегонахунікальні, кожнийстворений за допомогоюавторськихтехнологій

ФедірСопронюк, декан факультету комп'ютерних наук ЧНУ: "Будутьпродемонстрованітакізасоби, якідозволяютьпроцескеруваннясучаснихавтомобілей. Я сподіваюсь, щоалгоритмитаконтролери, якібудутьпродемонстровані на роборейсі, займутьпочеснемісце в нашомуподільшомужитті".

Чернівецькийнаціональнийуніверситетпредставляють три команди. Хлопціретельноготувалися до перегонів: самостійнорозробляли алгоритм роботи пристрою, обирали комплектуючі і проектуваливзаємодіюпідсистем, створювалидруковані плати і спеціальнепрограмнезабезпечення для управлінняпристроєм. Педагоги кажуть, практичнийспосібнавчаннянабагатоефективніший за звичайнезазубрювання формул.

Степан Мельничук, ректор ЧНУ: "Коли є змагання, коли є переможці, цезавждидобре, адже суха раціональністьдоповнюєтьсяемоцією, і тодізнаннязасновуютьсякраще, і тодівиникає спортивна злість".

"Асоціаціяробототехніки", яка є одним з організаторівцихзмагань, не розголошуєголовнихпризів, але кажуть, вонибудутьцікавими і корисними. Нагадуємо, змаганнявідбудуться у суботу о 13 годині у ТРЦ "Депо"

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

Коментарі 

 
0 #1 17.02.2013 14:46
Нету там "штучного интеллекта". Микроконтроллер +ассемблер/Си/etc.
Цитувати
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 122 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.