Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Квартиру в кредит
Понеділок, 11 лютого 2013, 19:41
Квартиру в кредит. За програмою здешевлення вартості іпотечного кредитування в Україні молодим сімям держава пропонує придбати власне помешкання у новобудовах. На 15 років кредит видає банк під 16 відсотків, 3 з яких сплачує позичальник, решту 13 відсотків компенсує держава. У минулому році у Чернівцях такою нагодою скористалося 12 буковинців. Цьогоріч їх може бути ще більше, відзначили учасники селекторної наради, яка відбулася у будинку із левами. За круглим столом програму обговорювали забудовники, кеірвники банків та чиновники.

 

На Буковині квартири по програмі здешевлення вартості іпотечного кредитування першою здала будівельна фірма "Чернівціжитлобуд". У вересні минулого року житлобудівці відкрили сучасну багатоповерхівку по провулку Миру в Чернівцях. А за кілька днів - по вулиці Руській. У цих двох новобудовах державною програмою скористалися дві молоді сімї.

Загалом у 2012-му бажання взяти участь у державній прогремі іпотечного кредитування виявило 9 місцевих забудовників. Акредитацію пройшло 13 обєктів. Докладніше із переліком можна ознайомитися на сайті Мінрегіонбуду. Список постійно оновлюється, з часом додаються нові обєкти та будівельні компанії. Першим кроком для молодої сімї має бути вибір будинку. Мінусом тут є те, що площу квартири замість позичальника визначає держава. Так, сімя із двох осіб претендує на 40 квадратних метрів. На кожного наступного члена передбачено 18 квадратних метрів, але не більше 76-ти. До того ж, розрахункова вартість житла в нашій області складає не більше 5 тисяч гривень за квадратний метр. Тобто, якщо у забудовника ця вартість дорожча, позичальнику доведеться сплатити одразу ж різницю вартості. Для прикладу, при купівлі однокімнатної квартири площею 40 квадратних метрів із вартістю 6 тисяч гривень за один квадрат доведеться одразу доплачувати 40 тисяч гривень різниці. Крійм цього, сімя, яка вирішила скористатися програмою вартсоті здешевлення іпотечного кредитування, повинна мати в кишені аванс - 25 відсотків від вартості помешкання. Далі справа вже за банком. Позичальник повинен довести свою платоспроможність, на двох членів сімії вона має складати не менше 4 тисяч гривень в місяць. Якщо такого сукупного доходу в місяць подружжя не має - в банку запропонують ще одну умову.

Далі - підписання договорів. На це піде близько трьох днів. Позичальник повинен врахувати й те. що витрати на нього чекатимуть і на цій стадії. Доведеться оплатити страхування, послуги нотаріуса. Після всього - кошти потрібні і на оформлення права власності та реєстрацію помешкання. І найголовніше - у подальшому - ремонт у квартирі. Новобудови, які здають в експлуатацію, порожні. Тут потрібно робити майже все з нуля - отоплення, сантехніку, електрику, стіни та інше. Якщо із цими всіма чинниками питань не виникає - можна міливо брати кредит. У банку відкриють спеціальний рахунок, на якого щомісяця 25 числа потрібно буде вносити розраховану суму - тіло кредита плюс три відсотки. Решту 13 відсотків банк отримуватиме від держави.

 

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 167 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.