Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Журналісти щодня стикаються з безліччю речей, які люди зазвичай не помічають
Вівторок, 12 лютого 2013, 17:38
Журналісти щодня стикаються з безліччю речей, які люди зазвичай не помічають. Голуби - цілуються. Діти - обіймаються. Вишукана пані у довгій червоній дублянці несе величезні пакунки з супермаркету. Дідусь із бабусею міцно тримаються за руки. Саме журналісти, а, точніше, фотожурналісти, часто ловлять такі миті життя і потім розповідають про них світу. У літературному кафе днями відбулась присвячена дню Світого валентина міні-виставка-презентація чернівецьких фотокорів, які показали "Чернівці романтичні" - у всіх проявах цього почуття.

Чотири фотографи - чотири різні світогляди. Ігор Константинюк, Василь Кияшко, Олександр Ткачук та Іван Ковбаснюк не часто опиняються перед об'єктивом, але майже постійно - по той бік фотокамери. Оскільки частіше за все треба робити репортажні або замовні зйомки, а на творчість залишається не так багато часу. Втім, кожна мить неповторна, і це - життєво кредо їх усіх.

Ігор Константинюк, фотокореспондент газети "Версії":  "Зазвичай це несподівані знімки, коли ти приходиш знімати одне, а воно випадково чи невипадково потрапляється".

На вечорі "Романтичне чернівецьких фотокореспондентів" тиші не було. Кожна світлина має свою історію, і зазвичай вона ще цікавіша, аніж представлений образ. Після багаторічного досвіду роботи в газеті "Молодий Буковинець" Василь Кияшко зізнається, фотокартка - це ще й правдивість, не зіпсована сучасними технологіями.

Василь Кияшко, фотокореспондент Чернівецької міськради: "Якщо один раз ти зробиш фотографію фотошопом, і це помітять, то потім тобі не будуть доваіряти. Якщо фотографія цікава або несподівана, то всі скажуть "А, це знову фотошоп!". Тому краще ніколи його не використовувати, і тоді тобі будуть довіряти і знати, що це реальні фотографії".

Якщо зброя журналіста - слово, то фотокореспондент не уявляє своїх буднів без фототехніки. Від її якості залежить чимало, хоча, в ієрархії "Образ, людина, техніка", фотоапарати займають аж третє місце. Навіть професіонали не нехтують фотками з мобілок, якщо мить того варта. Професійну ж техніку сприймають як частину власного тіла.

Олександр Ткачук, фотограф, газета "Буковина": "Її безперечно треба цінувати і берегти, аби вона довго прослужила. Тому що техніка має душу, і вона відчуває, як ти до неї ставишся, і відповідно, тебе або підводить, або робить гарні світлини тоді, коли це потребно.")

Після демонатрацій усі присутні погодилися - романтика - це не лише поцілунки, обійми і оголені тулуби людей. Романтика - це тонкий і ніжний настрій, що вимірюється митями...

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 122 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.