Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
В Україні зафіксована перша, в цьому році, смерть від грипу
Вівторок, 12 лютого 2013, 17:41
В Україні зафіксована перша, в цьому році, смерть від грипу. У Львівській області загинула дворічна дитина. Чернівецькі ж лікарі запевняють, що наш край вірус поки що оминає, проте у сусідніх областях вже почали фіксувати перші поодинокі випадки захворюваності. Коли буковинцям слід чекати грипу та які саме штами загрожуватимуть жителям нашої області?

Із початку епідемічного сезону в області у понад 52 тисяч буковинців зафіксовано гострі респіраторні вірусні інфекції, переважна більшість з яких - діти дошкільного і шкільного віку. Наразі ситуація щодо захворюваності стабільна – в середньому у навчально–виховних установах щодня відсутньо від 8 до 10 % учнів.

Григорій Олійник, заступник начальника Управління освіти міста: «Ну на даний час, можливо це і добре, на краще. Навчально – виховний процес в навчальних закладах не переривається, ми працюємо у звичайному режимі. Необхідними медичними препаратами навчальні заклади забезпечені, з керівниками навчальних закладів у минулу середу проведена розширена нарада де приділялась значна увага профілактиці захворюваності».

В загальноосвітній школі №8 з 511 учнів сьогодні по хворобі на заняття не з’явилось 56, 17 же школярів не прийшли до школи з інших причин,. Ззагалом цього дня в навчальній установі було відсутньо майже 15 відсотків школярів, у порівнянні із минулим роком, коли в цей же період вже хворіло близько 20 % учнів, ситуація значно краща. Христина Окйай, класний керівник 5-б класу цієї ж школи, розповідає, що серед 27 учнів її класу наразі хворіє 3є.

Христина Окйай, класний керівник 5-го классу: «Проблем з відвідуванням в цьому класі немає взагалі. Вони відвідують школу, вони чемні дуже, вони відвідують, вона ходять як належить. Єдине, що якщо вони хворіють, то вони ходять до лікаря і відлежуються. У мене 3є діток хворих, тому з відвідуванням у нас слава богу все добре».

Проте, як запевняють в облСЕС стабільна ситуація може змінитись найближчим часом оскільки в сусідніх областях вже почали фіксувати перші випадки захворюваності на грип і який саме штам занесе на Буковину ніхто передбачити не може, оскільки прогнозувати пересування грипу «Вікторія», «Вісконсін» та «Каліфорнія» неможливо.

Наталя Гопко, головний санітарний лікар області: «Грип в області не зареєстровано але ситуація може змінитись оскільки в сусідніх областях виникають повідомлення про реєстрацію захворювання на грип тому і надалі ми прогнозуємо можливу циркуляцію 3х штамів вірусу грипу і на території Чернівецької області тому актуальними залишаються всі заходи профілактики, які озвучувалися в попередні місяці».

Отже, в області й досі актуальною залишається вакцинація, оскільки рівень захворюваності ще дозволяє. Стосовно гострих респіраторних вірусних інфекцій – лікарі рекомендують в першу чергу не переохолоджуватись, не перевтомлюватись та повноцінно і правильно харчуватись. А якщо вберегтись від застуди чи грипу вам таки не вдалось, то аби не наражати на небезпеку колег та родичів лікарі рекомендують одразу ж звертатись до лікарів.

Дар’я Товпіч. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 120 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.