Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Триває реєстрація на Зовнішнє незалежне оцінювання - єдиного загальнодержавного іспиту
Середа, 13 лютого 2013, 18:22
Триває реєстрація на Зовнішнє незалежне оцінювання - єдиного загальнодержавного іспиту, за результатами якого здійснюється вступ до вищих навчальних закладів 3 та 4 рівнів акредитації у нашій державі. Станом на початок лютого для участі у ньому зареєструвалися трохи більше 30% від загальної кількості випускників Чернівецької області. Є чимало шкіл, де жоден з вихованців поки що не висловив бажання скласти ЗНО. Втім, в обласному департаменті освіти запевняють - ситуація під контролем.

Реєстрація на ЗНО почалась 4 січня. Станом на 10 лютого зареєструвалися 34% від усієї кількості випускників Чернівецької області. Це приблизно 2 200 старшокласників. З досвіду попередніх років освітяни сподіваються, що більшість бажаючих пройти зовнішнє незалежне оцінювання ще просто не зверталися до реєстраційної комісії.

Михайло Бауер, директор обласного департаменту освіти, науки, молоді та спорту: "Левова частка реєстрантів буде на 2-гу половину реєстрації. Тобто, от зараз з 15 лютого розпочнеться активна реєстрація учасників. Для прикладу - в Сторожинецькому районі було 20,7% на 8 лютого, а 12 лютого стало вже 47%".

Показник тих, хто реєструється на ЗНО, з року в рік падає, але це закономірне явище. Спочатку усі хотіли спробувати свої сили, комусь тести здавались легкими і несерйозними. Але зараз діти і батьки підходять до визначення майбутнього дуже виважено, і не кожний вважає за потребу отримувати вищу освіту, каже Михайло Бауер. Багато хто обирає навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації, і після 9 класу вступає на робітничі професії у профтехучилищах. Було б непогано, каже директор департаменту, щоб при цьому враховувались потреби ринку праці.

Михайло Бауер, директор обласного департаменту освіти, науки, молоді та спорту: "На превеликий жаль, ні бітьки, ні діти не враховують реальну потребу ринку праці, а прагнуть вступати на економічні або юридичні професії, а технічні професії залишаються в стороні. Нас це дуже хвилює, бо економістів, юристів багато, а роботи немає. А от гарного інженера - немає".

Реєстрація на ЗНО триватиме до 5 березня, перелік усіх необхідних документів для її проходження можна отримати у секретаріаті будь-якої школи або у пункті реєстрації на вулиці Горького, 23 у Чернівцях.

Надія Величко. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 108 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.