Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
На Буковині триває процес переходу на цифрове мовлення, який повинен завершитися до 2015 року
Середа, 13 лютого 2013, 19:06
На Буковині триває процес переходу на цифрове мовлення, який повинен завершитися до 2015 року. До цього часу буковинці, які дивляться телевізор за допомогою звичайної антени будуть позбавлені такої можливості. Причина - заміна телесигналу з аналового на цифровий. Телекомпанії, які виграли конкурс на цифрове мовлення, уже транслюються у цьому форматі. Однак, на Буковині ситуація залишається складною. Найбільші телерадіокомпанії, серед яких і ТРК "Чернівці" не отримали цифрової ліцензії і ризикують у 2015 році залишитися без ефіру. Окрім того, значна частина Чернівецької області через віддаленість від обласного центру та географічні умови взагалі відрізана від місцевого теле - та радіо сигналу.

Нове, а що найголовніше - якісніше зображення. Саме таку перевагу переходу на цифрове мовлення повинні отримати українські глядачі. За словами представників Нацради з питань телебачення та радіомовлення, аналоговий сигнал, який глядачі наразі отримують через звичайну антену, себе вичерпав. Саме тому й відбудеться перехід на інший - цифровий формат. Українцям, у котрих залишаються старі телевізори , треба буде або викинути їх на смітник і придбати новітні, здатні приймати цифровий сигнал, або ж купити до них перетворювачі сигналів, так звані тюнери. Однак, найбільшою проблемою залишається відсутність в цифровій сітці найбільших та найпопулярніших місцевих каналів.

Петро Шегда, представник Нацради з питань телебачення та радіомовлення: "Болить за ситуацію, що склалася з гарними каналами "Чернівці" та ТВА. На жаль, члени Нацради не проголосували за те, щоб віддати їм ліцензії на цифру. Заслужено? Але, там голосували своє, там свої розклади очевидно".

Натомість ліцензії на мовлення отримали декілька нових та невідомих телекомпаній. Решта найбільших мовників Буковини, взагалі ризикують за два роки залишитися без ефіру та припинити трансляції. Для пошуку шляхів вирішення проблеми, в стінах облдержадміністрації зібралися владники та медійники. Керівник телерадіокомпанії "Чернівці" Геннадій Сергєєв запропонував звернутися до Нацради з проханням дозволити побудувати в області місцеві передавачі - мультифлекси, які дозволять каналам продовжити мовлення й після 2015-го.

Геннадій Сергєєв, директор ТРК "Чернівці: "Тут треба разом вирішувати, як розширяти це покриття. Оскільки ви знаєте, що в конкурсі жодна місцева компанія, окрім, ОДТРК не отримала нічого. А вже роками...десять років працюємо, є свої передачі, колектив фаховий, нагороди є все, а ліцензії немає".

Інший варіант та альтернативу запропонували місцеві владники. В ОДА переконані, що майбутнє за новими медіа.

Богдан Онуфрик, начальник управління внутрішньої політики ОДА:"Одним із шляхів вирішення цього питання щодо нових медіа - це поширення через соціальні мережі наших офіційних веб-сайтів, а також створення і на обласному рівні і на місцевому - інтернет - спільнот".

Занепокоєний складною ситуацією і губернатор. Михайло Папієв додав, - окрім відсутності ліцензій на "цифру" в найбільших телеканалів краю, сітка покриття як аналогового, так і наявного цифрового сигналу на Буковині не перевищує 60%. А це означає, що багато глядачів віддалених Путильського, Кельменецького, Сокирянського та інших районів області не мають можливості отримувати місцеву теле - та радіо інформацію.

Михайло Папієв, голова ОДА: "Багато в нас є населених пунктів, які взагалі не отримують сигнал. Або отримують не з території України, і не з території сусідніх областей. А ті населені пункти, де єдине покриття - це румунські канали і ФМ - станції, молдавські".

Учасники наради погодилися створити робочу групу для вивчення та моніторингу ситуації, а також підготувати звернення до уряду та Президента щодо пошуку шляхів вирішення проблеми із забезпеченням буковинців цифровим мовленням.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 96 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.