Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Закон «про заборону куріння» в нашій країні виконується на 95%
Понеділок, 18 лютого 2013, 16:02
Закон про заборону куріння в ресторанах, барах та кафе, за даними моніторингу Коаліції громадських організацій та ініціатив "За вільну від тютюнового диму України", в нашій країні виконується на 95%. На Буковинні ж, як запевнили в інспекції з питань захисту прав споживачів, випадків його порушення саме в закладах громадського харчування досі не зафіксували. Але в свою чергу власники ресторанів ставляться до ідеї цього "бездимного" закону двояко, адже чимало їхніх клієнтів звикло посидіти за горнятком кави з цигаркою.

Загалом в Україні волонтерами Коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну" перевірено понад 500 закладів ресторанного господарства в 7 містах нашої держави. Саме вони зафіксували, що так званий "бездимний" закон виконують майже 95% власників ресторанів, барів та кафе.

Ганна Гопко, координатор Коаліції громадських організацій та ініціатив: "За вільну від тютюнового диму Україну" . Зараз, коли ми бачимо такий високий рівень виконання закону, він підтвердив те, що країна дозріла до таких позитивних змін».

Більшість власників ресторанного бізнесу, після прийняття даного закону побоювалися, що вони втратять свого клієнта. І як нам розповіли, спочатку так і сталося. Людей зменшилося, але згодом кожен з відвідувачів почав із розумінням ставитися до власників і закону. До того ж майже біля кожного ресторану з"явилися спеціалізовані місця для паління. Тобто хочеш курити - йди на вулицю і кури біля попільнички.

Олег Оникієнко, голова Київської асоціації офіціантів: «Рестораторы волновались, что будет какой-то одток гостей, они поняли, что люди ходят в ресторананы, чтобы насладиться едой, это первоначально. Все понемножку успокоились и это радует. Сейчас все изменилось и немножко легче стало дышать».

Нещодавно ж у Верховній Раді України зареєстровали законопроект позафракційного народного депутата Льва Миримського, що передбачає часткову відміну введеної 16 грудня повної заборони на куріння в ресторанах і барах. У цьому законопроекті прописані поправки, які передбачають при вході до закладів ресторанної діяльності розміщувати таблиці з текстом такого змісту: "Обережно. Дозволяємо куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю." та облаштування спеціалізованого приміщення чи то залу для курців.

Віталій, керівник одного з ресторанів міста Чернівці: «Людина повина вибирати, я погоджуюсь з тим, що потрібно зробити окремі зали, треба врахувати, що у нас зима не така, як в Єгипті, де плюсова температура, тобто людина повина вибирати. Не знаю, подумали чи не подумали. Бачите зараз вони вже, ну як буває, прийняли рішення, а тепер думають нашо вони його прийняли».

Такі зали мають мати відповідну вентиляційну систему, вартість якої близько 100 тисяч доларів на 100 кубічних метрів. У Держінспекції із захисту прав споживачів журналістам Чернівецького репортера розповіли, що скарг на куріння в ресторанах Чернівців до них поки не надходило, а перевіряти заклади за скаргами людей або під час планових перевірок, їхні працівники можуть лиш за попередженням, яке озвучують за 10 днів, до рейду. Більшість європейських країн повністю відмовилися від куріння в приміщеннях ресторанів, кафе та барів. Серед них: Велика Британія, Швеція, Франція, Іспанія, Норвегія та ще добрий десяток країн. А з 16 грудня 2012 року до них приєдналася і Україна.

Генрієтта Беух. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 528 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.