Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Києві тривають масові акції протестів, чернівецькі ж активісти вирішили до них також долучитися
Середа, 20 лютого 2013, 18:02
Протягом сотні років слово "піаніст" викликало повагу і мало значення "людина, яка вміє грати на певному музичному інструменті". Зараз, на жаль, в українському суспільстві цим мирним і культурним словом називають депутатів, які перевищують свої повноваження. А саме: голосують замість інших народних обранців, натискаючи на 4, а то й 5 кнопок одночасно. У Києві тривають масові акції протестів, чернівецькі ж активісти вирішили до них також долучитися, організувавши флеш-моб на Центральній площі міста.

Верховна Рада попередніх скликань прославилася піаністами, які не мали жодного відношення до музики. Депутати натискали одночасно на кілька кнопок при голосуванні, порушуючи тим самим Конституцію, а згодом такі самі дії почали помічати і в обласних та міських радах. Учасники флеш-мобу вважають, що депутати будь-якого рівня повинні ставитись до своїх обов'язків так само сумлінно, як і працівники інших організацій.

Володимир, учасник флеш-мобу: "Я думаю, що це не спораведливо, бо кожна людина має свою думку, і не можна видавати свою думку за інших. Бо кожна людина повинна виконувати свої обов'язки, висловлювати свою думку".

На центральну площу винесли величезну клавіатуру з паперу, яка символізувала сесійну залу. Біля неї поставили картонні макети народних обранців. Заздалегідь було домовлено, що учасники флеш-мобу не використовуватимуть партійну символіку, оскільки кнопкодавство не має партійної принадлежності.

Олена, учасниці флеш-мобу: "Всі без винятку. Кожен депутат повинен виконувати свої прямі обов'язки, тобто, відповідати тим своїм програмам, які вони говорили людям, але зараз не виконують".

"За себе та за того хлопця" голосують тепер не тільки у Верховній Раді. Журналісти на раз помічали, як на засіданнях облради одна людина натискає кілька кнопок одночасно. Народні обранці додають - їх навіть не запитують.

Віталій Захарюк, депутат обласної ради: "Я самостійно голосую, але великий негатив є те, що одного разу я вийшов, а за мене також проголосували. Це треба вписувати в усі регламенти, що забороняється голосувати за іншу людину".

Після презентації флеш-мобу клавіатуру потягнули під стіни міської та обласної рад. Організатори флеш-мобу зазначили, що депутат будь-якого рівня повинен мати власну думку, і відстоювати її особистим голосуванням.

Артем, організатор флеш-мобу: "Насправді це ж питання не сенсорної кнопки, треба змінювати ментальність, це відношення наших депутатів до роботи". Організатори флеш-мобу залишили паперову клавіатуру на сходинках обласної ради, висловивши сподівання, що народні обранці зрозуміють натяк.

Надія Величко. Телеканал «Чернівці».
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 550 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.