Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Сьогодні - міжнародний День соціальної справедливості, відзначають його в Україні вперше
Середа, 20 лютого 2013, 18:14
Сьогодні - міжнародний День соціальної справедливості, відзначають його в Україні вперше. Свято було засновано ООН у 2007 році, його мета - привернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості. До категорії "незахищених" в нашій державі відносять дітей, людей похилого віку та інвалідів, саме для останніх сьогодні по всій країні відбулись численні заходи, організовані центрами зайнятості.

Не секрет, що в наш час влаштуватися на роботу досить важко, а тим більше - людям з особливими фізичними потребами. Василь Георгійович до травми мав гарну роботу, однак після того, як отримав статус інваліда, зіткнувся з усіма перепонами на цій ниві.

Зараз Георгій ВАсильович разом з іншими інвалідами проходить професійну перепідготовку у Буковинському міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів. Навчання тут - безкоштовне, приїжджим з інших міст надається гуртожиток.

Орест Микицей, директор Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів: "Ми навчаєм оператор комп'ютерного набору, конторський службовець, бугалтерія, швачка, кравець, молодша медсестра. Термін навчання різний. Наші випускники отримуютиь посвідчення державного зразка".

У День соціальної справедливості сюди завітали фахівці з обласного та міського центрів зайнятості. Юристи та психологи консультували людей з особливими фізичними потребами, як правильно скласти резюме, подати себе як фахівця і переконати роботодавця у своїх професійних навичках. Втім, деякі пільги при працевлаштуванні держава все ж таки передбачила.

Юрій Півень, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА: "Держава створила таку систему, при якій кожен підприємець, який має понад 8 людей в колективі, повинен утримувати певну кількість інвалідів. 25 людей - 1 інвалід, 50 людей - 2, 75 - 3, і так далі".

Також працівники центрів зайнятості принесли з собою бази вакансій, які наявні у нашому регіоні, а саме: Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській та Тернопільській областях. Фахівці кажуть, ці бази постійно поповнюються.

Ольга Шевчук, перший заступник директора Чернівецького обласного центру зайнятості: "Зараз ми формуємо банк даних роботодавців, які готові брати таких осіб до себе на працевлаштування, також до нього вносяться ті, хто має 45 років і більше. За 10 років до пенсії людина вже вважається соціально незахищеною".

З першого січня набули чинності нормативні акти, які внесли певні зміни в роботу центрів зайнятості. Тепер можна шукати роботу незалежно від місця реєстрації, а також отримувати безкоштовні консультації юристів, профконсультантів та інших фахівців. Наприклад, тут, на зустрічі в центрі профреабілітації інвалідів, відбулись одразу кілька семінарів-тренінгів з техніки пошуку роботи.

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 543 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.