Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Куди поділися гроші з ремонту садочка?
Середа, 20 лютого 2013, 18:24
Куди поділися гроші з ремонту садочка? Цим питанням вже майже півроку переймаються вихователі та батьки, чиї діти відвідують 53-й дошкільний заклад міста. Річ у тім, що після вересневого ремонту садочок заборгував будівельниками залишився борг в розмірі 54 тисяч гривень. Сплатити суму зобов"язали батьків. Однак, останні категорично відмовилися шукати додаткові кошти. За словами батьків, - адміністрація установи просто "відмила" гроші, вклавши їх в благоустрій власних кабінетів. Конфлікт вже вийшов за межі навчального закладу. За вирішення фінансових питань взялася спеціальна депутатська комісія міської ради.

Леся Мєдвєдєва обирала садочок для своєї дитини досить довго. Жінка розповідає, що основним критерієм для неї була репутація закладу. Коли нарешті вибір пав на ДНЗ №53, то навіть не очікувала чим все обернеться. Проблеми почали з"являтися після завершення ремонту садочка, кошти на який збирали всі батьки.

Леся Мєдвєдєва, обурена мама: "По-перше, мені наприклад, не пред"явили куда всі кошти пішли, які я здавала, а це немалі кошти. Я розумію, що в коридорі ремонт зробили. Кажуть, що це дуже гарно для дітей. Я би краще ті кошти потратила на групу. Я хочу, щоб ці гроші йшли для моєї дитини, а вона ж не сидить в коридорі цілий день. Я, наприклад, незадоволена, мені ніхто не сказав куди ці кошти пішли. А я дуже хочу знати, я маю на це право".

Ремонт у дошкільній установі завершився півроку тому. Після чого батькам виставили новий рахунок - 54 тисячі гривень. Чому будівельники не вклалися у раніше встановлений кошторис ніхто пояснити людям не зміг. Пані Катерина, не розуміє для чого було облаштовувати окремі кабінети для фіз-рука та психолога, які раніше без проблем ділили одне приміщення та навіщо замовили найдорожчий орнамент та оздоблення. Винною у всьому мама вважає завідувачку садочком.

Катерина, діями завідувача ДНЗ: "Она забрала часть группы, сделала методкабинет, уменшила спальни. Спальни теперь на 30 детей и прийти невозможно, дышать невозможно. Она сделала садик не для детей, а садик для администрации".

В таких умовах більшість батьків відмовилися знову ще за щось платити і вся важкість боргу лягла на завідувачку, яка компенсувала ці кошти із власної кишені. На захист керівника ДНЗ стала і голова батьківського комітету.

Ірина Костянтинівна, голова батьківського комітету: "Сказали, що методкабінет переробили, що Ілона Іванівна собі зробила. А скажіть, будь-ласка, коли розбили стіни, зробили нові два приміщення, коридор був в цеглі, так що треба було 1-го вересня не запускати дітей? Прийняли би заклад наші чиновники?»

Втягнутими у конфлікт виявилися і вихователі, які в один голос скаржаться на неякісний ремонт та напружені стосунки із керівником садочка.

Марина Володимирівна, вихователька: "В нас батьки кожен день питають: коли будуть збори? Тому що, зроблено, по-перше, відділили територію під методкабінет, групу розібрали на частинки. Було дві спальні, а тепер же всіх дітей змістили в одну, двохярусні ліжка і дуже мала відстань між ними".

Для врегулювання суперечок в міській раді зібралася спеціальна депутатська комісія, яка повинна розібратися у фінансових питаннях та встановити істину. Депутати навідалися в садочок та на власні очі побачили плоди дорогих ремонтів. В спортзалі, натрапили на "граючий" паркет, а в групах на зменшені кімнати:  "За рахунок того, що треба було зробити стіну кабінету, цю стіну посунули? ( питає депутат) Неправда! Ми зробили для дітей психологічний кабінет! (каже завідувачка)».

Ілона Тодеренчук наполягає на тому, що проти неї навмисно налаштовують батьків та вихователів. Кому це потрібно, стверджувати, однак, не береться.

Ілона Тодеренчук, завідуюча ДНЗ №53: "Ситуація проблематична, але ми намагаємося створити нормальний мікроклімат в колективі. Я сподіваюся все-таки, що ми порозуміємося. І з боку адміністрації я все зроблю для того, щоб налагодити стосунки".

Чи вдасться залагодити конфлікт депутатській комісії, дізнаємося вже незабаром. Наразі ясно тільки одне - ніякі кошти батьки повертати не будуть, а вихователі покращення мікроклімату вбачають лише в заміні керівника установи. Далі слово за управлінням освіти.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 543 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.