А в міській центральній дитячій бібліотеці учні 4-го класу шостої школи, до дня рідної мови, для своїх молодших колег підготували театралізоване дійство під назвою "Мова моя - ти чарівна зірниця". Дітлахи розіграли казочку, в якій продемонстрували важливість знання української мови та показали як з боку виглядає спілкуванння сленгом та говірками.
Після клопіткої підготовки, повторення слів, переодягання у цікаві костюми учні четвертого класу представили присутнім у міській дитячій бібліотеці виставу-казку про рідну мову.
Головною проблемою у мешканців такого казкового лісу - було те, що дітлахи, які приходять до нього, розмовляють дуже дивно і абсолютно не зрозуміло для усіх звірят. Вони ж у свою чергу почали побоюватися, що їхні дітки також наберуться цих жахливих слів від людей і почнуть говорити так як вони, не дотримуючись правил рідної мови.
Юні актори впродовж усієї вистави намагались переконати негативних героїв - "пацанчиків", що рідна мова має бути чистою та не змішаною і запаплюженою різноманітними сленгами, русизмами та іншими поганими словами.
Завідуюча дитячою бібліотекою, пані Надія, запевняє, що саме театралізованим дійством можна привчити діток поважати рідну мову і дати змогу подивитися на себе зі сторони і почути свою сучасну, видозмінену мову.
Надія Власенко, завідуюча міською центральною дитячою бібліотекою: «Мені здається, що така форма роботи, як театралізація - досить цікава і доступна для дітей, тому, що коли вони дивляться дійство вони зацікавлені, не відволікаються і це, звичайно, повчально і діти більше усвідомлюють ту тему, яка до них доноситься».
Глядачами вистави були учні третього та четвертого класу цієї ж школи №6. Їм казочка спододобалась і кожен виніс з неї головну мету - говорити українською - рідною мовою потрібно, адже це звучить гарно, модно та милозвучно.
Оленка, глядачка: «Вона дуже повчальна. Не можна вживати такі слова і треба знати рідну мову».
Сашко, глядач: «Мені сподобалося тим, що в цій виставі прославляють нашу рідну українську мову, адже без неї не можна було б розмовляти, ми не можемо спілкуватися».
Генрієтта Беух. Телеканал «Чернівці». |