Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначють Міжнародний день рідної мови
Четвер, 21 лютого 2013, 19:27
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначють Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. Головна декларована мета цього дня — сприяння мовній різноманітності світу. Багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення, у деяких не залишається живих носіїв. Завітавши на усний журнал під назвою "До рідного слова торкаюсь душею", який провели в обласній бібліотеці імені Михайла Івасюка, наші журналісти ще раз переконалися: рідна мова - це та, яку чуєш з самого дитинства.

Учасники літературної студії "Дивослово" підготували свої виступи, а також запросили до участі представників різних національностей. За твердженням організаторів, у міжнародний день рідної мови увага повинна приділятися саме тим мовам, які є рідними. У нашому багатонаціональному краї це - не тільки українська.

Тетяна Заєць, методист обласної універсальної бібліотеки ім. Михайла Івасюка: "Хочемо звернутися до людей, до українців, до людей, до українців, до румун, поляків, євреїв - шануйте любіть і бережіть свою рідну мову. Нехай вона не зникає".

У світі існує понад 6000 мов, серед них - чимало так званих "мертвих". І це не тільки стародавні на кшталт старогрецької, шумерської чи мови майя, це і мови тих народів, кого "поглинула" глобалізація. Світлана Іванівна Рожелюк народилась поблизу Уральських гір. Її рідна мова - комі-пермяцька, згідно статистичних даних на всій планеті залишилося не більше 10 осіб, які б її зрозуміли. Вона зачитала оповідання-казку для того, щоб присутні на заході, а це учні, студенти та постійні відвідувачі бібліотеки, могли почути цю вмираючу мову.

Окрім комі-пермяцької мови на заході читали вірші польською мовою, румунською, виконували українські пісні і читали казки на івриті. Загалом на Буковині проживають носії близько 80-ти мов, а тому надзвичайно важливо зберегти їх та сприяти їхньому розвитку не лише на культурно-мистецькій ниві, а й в побутовому житті, вважають організатори заходу.

Надія Величко. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 111 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.