Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Податківці взялися відловлювати таксистів, котрі перевозять городян незаконно - тобто без реєстраційних документів
Четвер, 21 лютого 2013, 19:29
Операція "кукурузник". Податківці взялися відловлювати таксистів, котрі перевозять городян незаконно - тобто без реєстраційних документів. Оскільки звичайним способом притягнути до відпоідальності порушників не вдається - розробили спеціальну схему. Одна група розійшлася по різних точках для замовлення послуг незаконних перевізників. Інша чекала таксистів та песвдопасажирів на кінцевій зупинці, цього разу біля стадіону "Буковина". Коли автівка під’їжджала, у водія одразу ж перевіряли документи та складали на місці протокол.

До стадіону цей водій привіз футболіста на тренування і лише наприкінці поїздки зрозумів - потрапив у поле зору податківців. Футбол пасажир грати не пішов, а одразу взявся перевіряти, чи законно свої послуги населенню надає таксист, та складати протокол. В останннього нерви такого не витримали - все, що накипіло в душі вирішив розповісти на камеру.

Такист: "Я спеціаліст шостого розряду, але змушений таксувати Це не моя професія, порсто треба людям якось виживати. Підіть до лікарів - коли попадає туди ваша родина, ти маєш віднести в день 500-600 гриень. Чомусь держава не питає, де ти маєш взяти ті гроші. А в них, вибачте, навіть шприца протерти немає чим, ти повинен принести все своє. От так і заганяють цей народ у біду, що приходиться працювати, а ловити нас не треба".

Поки перевіряють одного, до стадіону підїжджають й інші автівки. Одні водії шашки таксі із вигаданими номерами телефонів знімають на ходу, інші цього зробити не встигають. Коли приймали замовлення на вулиці - ніхто і гадки не мав, що це не футболісти їдуть на тренування, а податківці. У такий спосіб проводять рейдову перевірку - зясовують, чи пройшли ці таксисти державну реєстрацію.

Андрій СВІТЛОЙ, заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб: "Якщо аналізувати минулий рік, то в ньому ми првели 50 таких рейдових перевірок, склали 83 адмінпротоколи і передали їх до суду Після цього деякі субєкти господарювання таки зареєструвалися. В цьому році провели вже більше 10-ти таких перевірок, склали 20 протоколів. Отак і проводимо ці рейди".

Телефоном податківці перевіряють кожного таксиста в базі реєстру, дехто екзамен не проходить, все закінчується портоколом. Однак знайшлися і такі, хто був зареєстрований, просто документів при собі не мав. Дехто із таксистів прямо заявляє - податків не сплачує принципово, у всьому звинувачують державу.

Таксист "Я згіден платити податки, але тоді, коли буду знати, на що вони йдуть. Я чесно сплачував, а коли мій батько відпрацював 45 років на залізниці машиністом і коли він плакав, бо не було грошей, мої друзі приносили в день по 500-600 гривень на ліки, то скажіть - куди ті податки ідуть? Ви подивіться які дороги! Я сплачував".

Після розмови таксист навіть грошей за поїздку не взяв. Купюру, яку йому дав податківець-футболіст, викинув через вікно.

Таксист "Можливо треба перевіряти, я розумію треба налоги платити державі. Чого люди не платять? Бо це нереально зараз. Нема тої зарплати, тих доходів, щоб я міг сплатити це все. Це треба постійно цим займатися - як людина виїхала - сьогодні виїхала, а завтра не виїхала".

Точка зору, яку висловили таксисти на камеру та поза камерою майже однакова у всіх - в теперішній час заробити нема де, доводиться вдаватися до нелегельного заробітку. Та ніхто з порушників так і не пояснив, чому ж у них тарифи в рази вищі, ніж у зареєстрованих службах таксі? Непоодинокі випадки, коли городяни поспішали, поблизу служб таксі не було, стояли "кукурузники" і іншого виходу не було як скористатися їхніми послугами. І за невеличкий відрізок шляху в місті ці таксисти заправляли кілька десятків гривень. До прикладу, від автовокзалу до того ж таки стадіону ціна у нелегального такста така ж, приміром, як вартість автобусного квитка з Чернівців до Камянця-Подільського.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 111 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.