Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Державтоінспекція України закликає громадян обміняти водійські посвідчення
П'ятниця, 22 лютого 2013, 18:44
Старі на нові. Державтоінспекція України закликає громадян обміняти водійські посвідчення, видані ще в радянські часи, на нові, національні, з символікою України. Термін встановили до кінця року. Хто не встигне цього зробити - з 1 січня 2014-го за кермо не зможе сісти, бо старі права втратять юридичну силу.

З нового року водійські посвідчення, які видавалися ще в радянські часи, стануть історією. До кінця 2013-го Державтоінспекція України зобовязала водіїв обміняти їх на сучасні права - пластикові, з великим ступенем захисту. В управлінні наголошують - вони не будуть міжнародними, а національними. І одразу ж заспокоюють - за кордоном їх визнають. За Радянського Союзу водіям видавали посвідчення двох видів - у вигляді червоної книжки та звичайного паперового бланку. На обох - символіка СРСР.

Дмитро МАРЦИНЮК, інспкето УДАІ області: "От ваші права. Видані вони 1990-го року. Тут відкрито дві категорії В і С. Відповідно, коли обмін відбудеться, и отримаєте нові права і у вас буде вже 4 категорії - В1-В, С1-С".

Перескладати іспити на знання правил дорожнього руху чи керування водіям не потрібно, наголосили даівці. До уваги братимуть екзаменаційно-реєстраційні листи. От з ними фахівці і прогнозують деякі труднощі. Не у всіх ці листи збереглися, частині взагалі їх свого часу ніхто не видавав. Проблеми з цього не буде, запевняють в автоінспекції, щоправда доведеться трохи побігати.

Дмитро МАРЦИНЮК:  "Якщо все є - і лист екзаменаційний, і довідка, і посвідчення, але воно було отримане в іншій області - ми його у Чернівцях поміняємо. Якщо ж екзаменаційного листа нема, а виданий він був у іншій області - треба туди їхати і взяти з реєстру".

Якщо ж водій не має можливості поїхати в іншу область, аби отримати екзаменаційний лист, ДАІ може зробити письмовий запит, але на це піде час. Крім екзаменаційного листа потрібна ще меддовідка на право керування та документ, що посвідчує особу. Обійдеться послуга заміни старих прав на нові у 198 гривень - стільки коштує виготовлення бланку. Плюс комісію за послуги візьме банк. З першого січня 2014 року ті то не обміняє права, керувати транспортними зсобами вже не зможуть - посвідчення радянського зразка автоматично втратить юридичну силу.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 288 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.