Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Як не стати живим товаром та як отримати статус постраждалого від работоргівлі, якщо подібне вже трапилося?
П'ятниця, 22 лютого 2013, 18:46
Постраждалі від сучасного рабства можуть отримати статус та комплексну державну допомогу на Буковині. Як повідомили в облдержадміністрації, боротьба із незаконною торгівлею людьми продовжує залишатися одним із пріоритетів не лише влади чи правоохоронців, але й громадських організацій. Попри значні зрушення в цьому питанні, ситуація ускладнюється прикордонним розташуванням нашого краю. За словами фахівців, часто жертвами незаконної торгівлі людьми стають довірливі заробітчани, які потрапляють в тенета сучасних работорговців.

Як не стати живим товаром та як отримати статус постраждалого від работоргівлі, якщо подібне вже трапилося? У 2013 році на Буковині вже зафіксовані перші два звернення від громадян, які зазнали знущань від работорговців ХХІ століття. ЦІ люди звернулися до місцевої влади з проханням надання їм статусу постраждалих та матеріальної компенсації. За словами фахівців, -работоргівля найбільш поширена в Туреччині, Польщі, Чехії, Росії та країнах колишньої Югославії. У Туреччині, Польщі та країнах колишньої Югославії переважає работоргівля із сексуальним відтінком. У Росії, Чехії, Іспанії, Італії – важка робота на будівництві та підприємствах зі шкідливими для здоров’я умовами.

Експерти стверджують - отримати компенсацію та статус постраждалих від дій работорговців не просто. Для цього необхідно не лише звернутися у профільне управління виконавчої влади, але й заповнити спеціальну анкету, та подати цілий пакет документів.

Схема сучасної работоргівлі, як розповідають фахівці, надзвичайно проста. Торговці живим товаром діють через агентства працевлаштування, фірми шоу-бізнесу, служби знайомств, оголошення в газетах, вишукують молодих дівчат біля навчальних закладів, на дискотеках.

Владники та громадські активісти повідомляють, що спільно із місцевою громадою до 2015-го року заплановані заходи по інформуванню населення щодо ризиків та небезпек потрапляння в тенета шахраїв та мисливців за "живим товаром". До того ж, протидія торгівлі людьми буде одним із пріоритетів головування України в ОБСЄ у поточному році.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 23 24
25 26 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 345 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.