Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Для переважної кількості українців впродоавж багатьох років освіта за кордоном залишається недосяжною мрією
Вівторок, 26 лютого 2013, 19:54
Для переважної кількості українців впродоавж багатьох років освіта за кордоном залишається недосяжною мрією. Проте, з програмою імені Фулбрайта - це набагато реальніше ніж здається. Про це на прес-конференції заявила координатор проекту в Україні - Інна Бариш. Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Серед її випускників є й семеро представників академічної спільноти Чернівців.

Програма імені Фулбрайта - це найбільша і найстаріша в світі програма наукового обміну з Сполученими Штатами Америки, вона діє з 1946 року, нині - у 155 країнах світу. Свою діяльність в Україні ця програма розпочала понад 20 років тому. За весь цей час сотні науковців, викладачів та молодих дослідників отримали змогу побувати в Америці і удосконалити свої знання та дослідження.

Інна Бариш, координатор програми для молодих викладачів і дослідників: «Насправді, це прекрасна можливість освіти і культурного досвіду, зміни своїх уявлень про світ і подальше становлення на професійній стизі у своїй країні».

Серед випускників Програми імені Фулбрайта є й семеро представників академічної спільноти Чернівців. Один з них - Ігор Шмараков, який зараз є заступником декана з науково-дослідної роботи студентів та міжнародних відносин факультету біології, екології та біотехнології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Науковець розповідає, що досить довго шукав різноманітні міжнародні програми задля глибшого вивченя матеріалу у своїй спеціальності і звичайно ж для того, щоб отримати досвід від старших колег. Переборовши у собі всі хвилювання та не легку співбесіду, він таки отримав стипендію цієї програми і в продовж 10 місяців навчався у Колумбійському університеті.

Ігор Шмараков, стипендіат програми: «Пам"ятаю приїхав і перші дні завжди згадував такі новини "Американські вчені довели...", я був у такому стані, що якраз потрапив в те середовище, де американські вчені доводять. Треба пробувати і нетреба недооцінювати себе, намагатися прагнути досконалості і програма Фулбрайта в цьому дуже сильно допомагає».

Офіс Фулбрайта щороку проводить конкурсний відбір аплікантів. Кожен бажаючий може заповнити анкету та подати детальний проект свого дослідження. Проект оцінюється рецензентами та комісією, що складається з українських та американських науковців.

Марта Коломиєць, директор програми імені Фулбрайта в Україні: «Я пишаюся Америкою, що овна надає можливість всім, це доводить, що американці хочуть мати звязки з рештою світу, вони не є закритий народ, вони хочуть, щоб люди спілкувалися між собою. Це просто дає можливість українцям поїхати в Америку і побачити цей спосіб життя, побачити що таке демократія, що таке наука в демократичному середовищі».

Якщо ж вам вдасться таки стати стипендіатом програми імені Фулбрайта, то ви зможете проживати в США, навчатися у найкращих навчальних закладах цієї країни та користуватися найбільшими бібліотеками та величезною кількістю наукових матеріалів. Також, як зазначили на прес-конференції, не лише майбутній фулбрайтівець іде до Америки, з ним може поїхати також його сім"я. Детальніше про програми конкурсів можна дізнатися на сайті www.fulbright.org.ua

Генрієтта Беух. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 27 28      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 273 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.