Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
в Чернівцях ще 2 будинки, руйнуються просто на очах
Середа, 27 лютого 2013, 18:04
Усім відомо що потрібно дивитися собі під ноги, а тепер ще й пильнувати що відбувається у тебе над головою. Адже взимку на голови чернівчан падає сніг та бурульки, а ближче до весни обвалюються балкони й карнізи будинків. "Чернівецьий репортер" вже неодноразово розповідав вам про випадки обвалу частин будинків. По вулицях міста ходити стало небезпечно. Тепер ми хочемо розказати Вам про ще 2 будинки, що руйнуються просто на очах. Вони могли би простояти ще десятки років при будь-якій погоді. А от потепління 2013-го року витримати не змогли.

"На ображених балкони падають" - це прислів"я набуло зараз неабиякої актуальності, щоправда образи тут ні до чого, хіба що - образи на комунальників, які такому розвитку подій мали би зарадити. По вулиці Руській, 6 зі старовинного австрійського будиноку, побудованого наприкінці 19 століття, вже кілька років штукатурка осипається прямо на тротуар та проїзджу частину. Декоративний балкон на третьому поверсі цієї будівлі жодного разу не очищали від снігу, за нього відповідають орендарі офісних приміщень, що там знаходяться, але власника ніхто не знає і не бачив, до того ж двері на нього замурували і вибиратися на нього потрібно через вікно. Житель будинку - Валерій Миколайович - розповідає, що проживає у цьому будинку ще з 1945 року і не пам"ятає, щоб він так виглядав. У його квартирі сиро, ремонтувати марно, адже щороку, як тільки потеплішає все повторюється. Вологими стіни виглядають не тільки ззовні, але й всередині.

Валерій, мешканець аварійного будинку: «Почало обвалюватися вже років 4-5 тому, це поступовий процес, а цієї зими особливо, це все видно по стіні не озброєним оком. Я, як мешканець цього будинку, повиставляв оті дошки, щоб люди ходили і бачили, що там є щось небезпечне».

За кількасот метрів від цієї будівлі, вчора ввечері, по вулиці Садовського у будинку під номером 10 обвалився карніз. До 600-річчя міста цей будинок косметично відремонтували. Але зараз, величезні шматки цегли та штукатурки розкидані по тротуару. По стінах звисають електродроти, кабелі інтернету, телебачення та звязку.

Світлана, мешканка аварійного будинку: «Був гуркіт дуже сильний, потягнуло роутер від інтернету аж до вікна. Я заглянула і побачила, що кабеля всі пообривало».

З даху цього будинку сніг впродовж зими також не зкидали. Люди сподівалися, що це зроблять комунальники.

Василь, мешканець аварійного будинку: «Це підмокло та відвалилося всьо».

В"ячеслав, мешканець аварійного будинку: «Кілограм 6-7 падає з тої висоти і людини просто нема, дивіться, воно навіть не розбивається».

На щастя, в момент обвалу біля будинку ніхто не проходив, а кожен з мешканців сам чи за допомогою майстрів, за власні кошти відновлює комунікації до своїх квартир. Утримання будинків комунальної власності відноситься до повноважень делегованих районним радам, тому журналісти Чернівецького репортера, звернулися до Віктора Мельничука, голови Першотравневої райради. Чиновник розводить руками і запевняє, що на ремонти фасадів коштів немає. За їхними підрахунками та ремонт тільки у Першотравневому районі потрібно близько 65-ти мільйонів гривень, а у 2013-му виділили лише 1,5 мільйони.

Віктор Мельничук, голова Першотравневої районної ради у м. Чернівці: «Для цього потрібні кошти, звичайно, фасади якщо і будуть ремонтувати тільки за дольовою участю самих мешканців. Тому, що виходить парадокс: квартири і стіни з середини приватні, а з наружньої сторони, виходить як комунальної власності».

І знову виникає питання, куди діваються ті кошти, які ми щомісячно сплачуємо ЖРЕПам, як квартплату?

Генрієтта Беух. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 75 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.