Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Упяте до Чернівців завітав національний балет Грузії Сухішвілі
Четвер, 28 лютого 2013, 19:57
Упяте до Чернівців на запрошення концертної агенції Олега Сандуляка завітав національний балет Грузії Сухішвілі. З новою програмою, танцями та костюмами. Як і колись уперше, цього разу чернівецьку публіку ансамбль знову зачарував та здивував. Квитки на концерт, який відбувся у муздрамтеатрі, розкупили ще задовго до приїзду балету.

Їх називали "восьмим чудом світу", "ураганом на сцені" і "дорогоцінним фольклорним каменем". Їх танці зі зброєю забороняли. За всю історію колектив побував в більш ніж 250 турне, 10 разів об'їздив 5 континентів, 100 країн, провів близько 1130 концертів. Його виступи були визнані кращим шоу на Бродвеї, в Австралії його назвали восьмим чудом світу. У Ла Скала балет побив рекорд Карузо - після концерту завіса піднімалася 14 разів! В Англії трупа змогла конкурувати навіть зі світовим чемпіонатом з футболу. Королева Англії, захоплена виступом, особисто вручила золоту медаль Іліко Сухішвілі. В Індії сцена, зведена під відкритим небом, обрушилася, і тоді добровольці з числа глядачів до кінця виступу на плечах тримали сцену.У лютому вони знову приїхали до Чернівців Вже уп’яте.

Ніно СУХІШВІЛІ, менеджер балету: «Ваше місто нам завжди запам’ятовується, як одне із найгарніших міст Західної України. Ми часто виступаємо у містах Західної України і найкрасивішим тут є саме ваше місто».

Цьогорічний тур балету Сухішвілі Україною розпочався на початку січня. Охопить він три десятки міст. Графік виступів розписано по днях. Щодня – новий концерт у іншому місті. Артисти приїжджають на один день, портягом години поселяються в місцевому готелі, проводять репетицію, дають концерт, втомлені повертються до готелю і вже наступного ранку – за таким же сценарієм у іншому місті.

Олег САНДУЛЯК, організатор концерту: «Квитки на цей концерт були розкуплені ще за місяць до приїзду балету. Люди завжди з радістю йдуть дивитися цей балет. Цьогоріч Сухішвілі приїхав з новою програмою – не буде танців інших народів, будуть лише рідні».

Щодня на репетиції артисти відводять 3-4 а то і більше годин. До туру починають готуватися за місяць. Обов’язковою має бути контрольна репетиція за дві години до концерту. Вимоги до колективу – неабияк високі, адже від кожного руху в танці залежить загальний успіх.

Ніно СУХІШВІЛІ: «Танець – це мова пластики. Танцем ми розповідаємо історію. Будемо танцювати на пальцях, на олінах вертітися по сцені. Стрибати, крутитися – це ж важко. А ще шаблі, боротьба це все викликає велике захоплення».

Серед найпопулярніших танців балету Сухішілі – весільний, тнець-застілля, танеь пастухів, наїзників, мисливців. А ще – ліричні жіночі, у яких показано грацію грузинської жінки, та мужній – де зображено змагання чоловіків, їхню хоробрість т сильний характер. Усього до Чернівців цього разу ансамбль привіз біля семисот костюмів. Усі вони – національні, стилізовані для сцени, пошиті з натуральних тканин – шовку та шерсті. Під час концерту кожен артист міняє костюм 18-20 разів. На одну таку заміну має всього 2-3 хвилини.

Ніно СУХІШВІЛІ: «Ми не зупиняємося на досягнутому – це наш стиль. Шукаємо щось нове, будуємо нову хореографію. Розвиваємося весь час, але не відходимо і від давніх традицій нашого нроду».

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 238 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.