Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Перший Всеукраїнський пленер художньої кераміки розпочали на Буковині
Вівторок, 06 серпня 2013, 18:15
Перший Всеукраїнський пленер художньої кераміки розпочали на Буковині. Вісім відомих майстрів впродовж 20 днів творитимуть свої керамічні вироби на території одного із туристичних комплексів нашого краю. Для них тут облаштували робочі місця, привезли тонну глини, саме такої яку запросили майстри, а також побудували спеціальну піч для випалювання кераміки.

Вісім майстрів з Чернівців, Ужгорода, Києва та Львова зібралися на одній території, щоб творити прекрасне за допомогою своїх вмінь та глини. Як запевняють організатори пленеру, зараз художня кераміка не найпопулярніший вид мистецтва, і тому організовуючи такий масштабний захід вони хочуть привернути до нього увагу і мистецтвознавців і звичайних людей.

Наталія Богомаз, ініціатор пленеру: «Буковина завжди була керамічним краєм. Кераміка тут розвивалась гарно, зараз цього немає. Я не знаю, чому. Саме тому ми хочемо це відродити, популяризувати однозначно».

В перспективі планують цей пленер розгорнути до міжнародного рівня, щоб вже наступного року на Буковину попрацювати приїхали майстри з інших країн.

Генрієтта Беух, кореспондент: «Емблему цьогорічного пленеру художньої кераміки обрали не випадково, адже це фрагмент розпису тарілки, притаманного саме на Буковині 19 століття».

Також родзинкою цьогорічного пленеру, окрім такої тематичної емблеми є власноруч побудована піч для випікання. Наразі, як нас запевнили, це звичайна піч, для звичайних робіт, надалі планують розширити свій арсенал спеціалізованого інструменту для роботи майстрів. Керамістка пані Наталя, займається цією творчою справою вже досить давно, розповідає, що заохотив до цього її чоловік. Також майстриня підтверджує, що зараз досить складно розвернути таку свою керамічну справу, це і важко і затратно.

Наталія Грабар-Борецька, майстриня: «Я себе знайшла, я цим давно займаюсь. Я вважаю, що ще немає якоїсь зупинки, щоб це мені набридло, навпаки, я все більше і більше втягуюсь. Ця професія дуже складна, треба багато прикладати зусиль, щоб створити якусь майстерню, піч. Настільки це у нас зараз в кризі».

А такі пленери, на її думку, важливі як для досвіду, так і для натхнення.

Наталія Грабар-Борецька, майстриня: «Ми приємно були вражені гостинністю, ми приїхали в Чернівці і от уже перший день ми разом і вважаємо, що всі умови будуть для того, щоб щось гарне нам створити».

До 24 серпня майстри перебуватимуть і творитимуть на території туристичного комплексу «Аква-Плюс». А вже у День незалежності їхні роботи презентують у галереї «SweetART-Знання».

Генрієтта Беух. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2013 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 97 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.