Погода в Черновцах
 
Впродовж трьох днів учасники школи «ЕКОВЕКТОР» обговорюватимуть екологічну ситуацію в нашій області та Державі PDF Друк e-mail
П'ятниця, 18 жовтня 2013, 17:47
Формувати екологічну поведінку буковинців та активізувати волонтерський рух в зеленому напрямку, взялися представники активної молоді нашого краю. Впродовж трьох днів учасники школи «ЕКОВЕКТОР» обговорюватимуть екологічну ситуацію в нашій області та Державі загалом, ділитимуться ідеями та досвідом щодо організації різноманітних заходів та проектів, а також формуватимуть молодіжну волонтерську мережу, яка створюватиме креативний екологічний продукт та підніматиме громадську свідомість мешканців.

В рамках проекту «Молодіжне волонтерство - каталізатор екологічної активності Чернівецької молоді», який підтримується фондом демократії посольства США в нашому місті створили школу екологічного волонтерства «Ековектор», яка займатиметься вихованням та підготовкою безпосередньо самих волонтерів, ініціаторів різноманітних акцій та подій. А також активної молоді.

Марина Коняк, голова ГО «Буквиця»: «Ми би хотіли мати постійне ядро волонтерів, які би допомагали нам шукати нових волонтерів. Тому ця школа покликана в першу чергу покликана на те, щоби ті активні люди, які зголосилися, які прийняли участь у конкурсному відборі по волонтерству, вони стануть тим ядром».

За три дні молодь навчиться залучати інших до громадської діяльності, обговорять екологічну ситуацію та вирішать які ж, хоч найменші, але зміни будуть впроваджувати у повсякденному житті буковинців. Однією з майбутніх волонтерів є студентка 1 курсу е5кономічнго факультету ЧНУ – Ірина Романюк. Дівчина пригадує як ще в школі разом із однокласниками прибирали територію свого навчального закладу, інші дріб’язкові еко-акції Чернівцях, сподівається, що тут у школі «Ековектор» зможе втілити свої ідеї, щодо схожих заходів у життя, а також навчиться залучати до такої доброї справи інших.

Ірина Романюк, майбутній волонтер: «Можливо я зможу вкласти хоча б щось в благо нашого міста. Подібні заходи допомагають, хоча б трішечки, але допомагають нашому екологічному середовищу».

Кожен бажаючий мав змогу заповнити свою анкету та написати есе на тему Збереження навколишнього середовища та чому саме він має стати волонтером. Відібрали лише 35 учасників, організатори запевняють, що ті ж, хто хотів прийняти участь у навчанні в цій школі ще матиме таку нагоду. До тих же, хто пройшов запросили чимало спеціалістів, представників інших громадських організацій, які проводитимуть для молоді тренінги та розкажуть чимало цікаво майбутнім захисникам природи.

Тетяна Татарчук, начальник відділу регіонального розвитку та фінансового моніторингу Чернівецької міськради: «Велику частину роботи займатиме практична робота, це будуть різноманітні вправи виховання вмінь і навичок молодих людей щодо правильного прийняття рішень, щодо збереження навколишнього середовища».

Таким чином молодь переконають у необхідності переробки різного роду відходів, обов’язковості сортування сміття, розкажуть про те, що з черствого хліба можна приготувати чимало цікавих і зрозуміло, смачних справ та ще багато чого іншого. Вже за кілька тижні свіжо виховані волонтери залучатимуть до свого руху інших, проводитимуть для них тренінги та заняття, проведуть свої перші заходи, акції та флеш-моби.

Генрієтта Беух. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1711 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.