Погода в Черновцах
 
Шістнадцятий з Буковини PDF Друк e-mail
П'ятниця, 01 серпня 2014, 16:09
Шістнадцятий з Буковини. В селі Горбівці, Глибоцького району прощалися із своїм земляком, Героєм України, патріотом, добрим і чуйним Іллею Василашем. До свого 55-ти річчя він не дожив кілька днів, адже вже завтра 2 серпня міг його відсвяткувати. Він пройшов Афганістан, повернувся звідти неушкодженим, з самого початку стояв на Майдані, прямо звідти і потрапив до батальйону «Айдар», вже з зони АТО, до рідних та близьких його привезли у домовині.   
Ці кадри, на яких Ілля Василаш заспокоює чоловіка було відзняти фактично нещодавно журналістом «Радіо Свобода», який їздив разом із ним у село Стукалова Балка, яке опинилося на передовій і часто потерпає від обстрілів. Вже тоді, Ілля говорив про ціну життя, він її розумів.

Микола, боєць батальйону «Айдар»: «Вони нас вчили, ми молоді, бо буває, що геть без підготовки пішли туди, вони нас всього навчили, вони знали тактику ведення бою, вони знали все, якби не вони нас вчили, то загинуло би набагато більше».

Миколі – 22 під час бою в якому загинув Ілля з позивним «Дід» перебував у госпіталі, щоправда, каже, що якби не знання і щирість «Діда», то б сам міг би давно опинитися на його місці. Зараз супроводжував тіло, під час похорону не стримує сліз. Цей боєць «Айдару» на кілька днів поїде додому, аби зустрітися з рідними, щоправда запевняє, що їм заміна потрібна, але навчена і бувала.

Микола, боєць батальйону «Айдар»: «Потрібні молоді бійці, але їх треба вчити. Не одразу відправляти на смерть».

Тіло «Айдарівця» до рідних привезли вчора в вечері, остання ніч, сльози, крики та страх. Вже з ранку – молитви, прощання та до останнього не усвідомлення усього, що сталося. Усе село Горбівці на подвір’ї родини Василаш.

Отець Іван: «Все заклечається в Бозі, без Бога ніхто не може жити. Бог над всіма нами. Для нас, для всієї України трудний час, треба молитися, щоб Господь помилував всіх нас, щоб захистив, щоб зупинив цю війну, тяжку війну, де гинуть люди, віддають своє життя оберігаючи нас там щоб тут нам жилось. Нехай Господь допоможе, щоб всі, хто там воює повернулися живими до своїх батьків та до своїх дітей».

Розвідник батальйону «Айдар» - Ілля Василаш «Дід» загинув у бою під Луганськом. Був досвідченим бійцем, одним із перших на зайнятих під Металістом висотах, не боявся заходити в тил ворога по інформацію, "аж туди за лінію", як сам казав. В «Айдарі» Дєд із самого початку – ще тоді, коли бійці були в лісі. Як і більшість його товаришів по східному фронту, "родом" прямо з Майдану.

Емілія, родичка загиблого: «Його дружина теж військова, він привіз її з Карелії, це було таке весілля – вона росіянка. Він – українець, ніколи у нас не стоїть питання національності, віросповідання і хто якою мовою розмовляє. Важко говорити в минулому часі. Ми знали, що він у нас патріот, ми сподівалися, що він повернеться. Але сталося, те, що сталося, ми дуже за ним жаліємо, це важко. Ми пасли корови, ми пасли вівці, ми виросли он на тому плаї».

У свій час Ілля Василаш, вже пройшов Афганістан, попри проблеми із зором потрапив туди і повернувся практично неушкодженим, принаймні ніколи нікому ні на що не жалівся, вже з російсько-української війни, як кажуть місцеві, війни кровей його родини – не повернувся, а йшов туди заради захисту, заради справедливості.

Валерій Мовчанюк заступник обласного військового комісара: «Ілля пройшов Афганістан, як бачимо там свій обов’язок він виконав достойно, повернувся додому, але вже на сьогодні ворожа куля, навіть не куля, а мінометний обстріл, обірвала життя Іллі».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2014 >
П В С Ч П С Н
        2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 290 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.