Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Чернівцях триває тиждень веломобільності
П'ятниця, 18 вересня 2015, 18:46
У Чернівцях триває тиждень веломобільності. Сьогодні по обіді громадські активісти відвоювали у автівок цілих два паркувальні місця. На Центральній площі. Власне, там і так не можна паркуватися, але ж паркуються.

В Європі Public space, тобто, громадський простір, вже давно витісняє персоналізовані стоянки. Чернівецькі активісти обрали місцем своєї акції територію, на якій зазвичай стоять припаркованими два легкових автомобіля. Вони винесли стільці, книжки, їжу, підключили колонки і запросили усіх бажаючих доєднатися до акції "День ПАРКування".

Тетяна Лебухорська: «Чи справдилися сподівання? Ну, поки що люди є, перехожі ходять, з цікавістю дивляться. Хтось навіть боїться пройтися по центру, по тротуару і стараються обійти нас. І думаю, ще трошки і люди зрозуміють що можна просто прийти і посидіти».

Тут-таки є столик зі стільцями, де можна поїсти фаст-фуд, місце для обміну книжками, навіть розетки для зарядки телефонів. Окремий стенд з листівками, на яких зображені Чернівці у різну пору року. КОжний бажаючий може взяти собі таку листівку, а гроші покласти у спеціальну скриньку. Громадські активісти кажуть, чернівчанам треба розповідати про сучасні можливості розбудови громадського простору.

Артем Жук, громадський активіст: Є гарні архітектори і є гарні ідеї, немає бачення у жителів міста. Потрібна тривала робота».

Андрій Тужиков, громадський активіст: «для вчительки таке неприйнятно».

Тетяна Лебухорська: «ми просили ДАЇ, щоб вони сприяли тому щоб навпроти нас машин не було. Один штраф, другий - тисяча гривень в міському бюджеті».

Разом з парклетами чудово розмістилась ще одна акція - буккросінг. Будь-хто може принести свої книжки, взяти почитати чужі. Або просто тут - сісти і почитати, закусити смачненьким печивом або принести його з собою і пригостити інших. Організатори сподіваються, що такі акції можна буде влаштовувати частіше і люди будуть до них більш прийнятними.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Langate

Молодий Буковинець

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 158 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.