Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Як взаємодіють органи місцевої влади та громадські організації у вирішенні нагальних проблем переселенців з окупованих сходу та Криму?
П'ятниця, 18 вересня 2015, 18:51
Як взаємодіють органи місцевої влади та громадські організації у вирішенні нагальних проблем переселенців з окупованих сходу та Криму? Саме це питання було ключовим на засіданні чернівецького форуму вимушених переселенців, участь в якому взяли і владники.

Таке засідання вже не перше ініційоване «Союзом вимушених переселенців» і до цього проходило ще в декількох містах України. Головна мета, зазначають організатори, згуртувати переселенців формуючи сильну та активну громаду, аби мати змогу відстоювати свої права:

«Головне завдання – познайомитись, сконтактувати і почати взаємодіяти між собою та з владою. Ми готові допомагати іншим переселенцям у вирішенні їхніх проблем».

Говорячи про взаємодію та співпрацю влади і вимушених переселенців наріжним каменем постає закон про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, який переселенці відстоювали декілька місяців, і який в результаті не виконується:

«Ми боролись за нього довгих 7 місяців і нарешті його таки прийняли. Але як ми наразі бачимо він не виконується в частині реалізації програми адаптації внутрішньо переміщених осіб».

Організатори зазначають, саботування кабміном цього закону є порушенням їхніх конституційних прав, адже саме ця програма мала врегулювати найголовніші проблеми на законодавчому рівні. Натомість труднощі з отриманням документів, адаптацією та працевлаштуванням нікуди не діваються: «Звісно у нас є безліч проблем із працевлаштуванням коли ті навички які у людей є тут не потрібні. А ще психологічна адаптація, адже це не легко почати життя з нуля».

Звісно значна частина нагальних проблем вирішуються на регіональному рівні,але рухатись ще є куди зазначають організатори. Адже переселенці не хочуть бути тягарем громади, а завдяки законодавчому врегулюванню приносити користь регіону: «Існує безліч регіональних програм в які наразі треба вносити зміни що враховували б наявність внутрішньо переміщених осіб. Люди хочуть приносити користь тому регіону де проживають» .

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Langate

Молодий Буковинець

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 160 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.