Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Приміщення для міської хірургічної лікарні на вулиці Буковинській будували близько 10 років
Вівторок, 22 вересня 2015, 18:54
Приміщення для міської хірургічної лікарні на вулиці Буковинській будували близько 10 років. Тепер воно функціонує в повному обсязі, але крім безпосередньо хірургів там тимчасово розміщені лікарі, пацієнти та обладнання пологового будинку, який в майбутньому повинен стати перинатальним центром. Тимчасом містом ходять чутки, що хірургічне відділення якесь вище керівництво планує перенести на Фастівську ближче до травматології, а корпус - повністю віддати перинатальному центру. "Чернівецький репортер" вирішив перевірити, наскільки те, що говорять в місті, має реальне підгрунтя.

Сучасний корпус хірургічного відділення Чернівецької міської лікарні будували близько 10 років. Тут усе продумано і обладнано спеціально для максимально ефективного обслуговування маленьких пацієнтів.

Євген Микитинський, завідуючий хірургічним відділенням Дитячої міської лікарні: «Крім того, що це територія, де знаходяться пацієнти, це база реанімації, рентгении, лабораторії. Тому взбудоражила чернівчан ідея про перевод хірургічного відділення на Фастівську».

Вимушені сусіди хірургічного відділення - міський пологовий будинок №1, точніше, фахівці і обладнання, які в майбутньому стануть обласним перинатальним центром. А поки що частина обладнання, яку приготували для сучасного медичного центру, стоїть на якихось складах. Його не можуть почати використовувати, пояснює головний лікар області Оксана Андрієць.

Оксана Андрієць: «обладнання, яке закуплено, воно має бути використаним і розміщеним тільки в обласному перинатальному центрі. Зараз ведем перемовини про те, щоб обладнання хоча б частково, але використовувати».

Олексій Каспрук: «Обласне керівництво ставить питання про те, щоб утворити перинатальний центр як юридичну особу і розмістити його на площах хірургічного корпусу. Це нібито має розблокувати оте обладнання, яке знаходиться на складах».

Поки що шансів отримати дах над головою у перинатального центру майже немає. Приміщення стоїть роздовбане, там у минулому році поміняли покриття, в цьому ледь-ледь нашкребли грошей з обласного бюджету щоб вставити вікна. Єдиного рішення, як розділити хірургів та пологовий центр наразі немає. Але і чутки про те, що одне з відділень будуть кудись переміщувати, не мають під собою реальної основи.

Олексій Каспрук: «Лікарська спільнота не має однозначного бачення, бо, виходить, заради рятування одних дітей ми позбавляємо шансів інших».

Оксана Андрієць, директор Обласного департаменту охорони здоров'я: «Ні на сантиметр більше. От на тих площах, де зараз розташоване акушерське відділення, ми можемо працювати, про звільнення додаткових площ мови не ведеться, як і переміщення їх в інший лікувальний заклад».

Наразі в хірургічному відділенні повноцінно працюють реанімація, кілька операційних, бактеріологічна лабораторія та інші профільні кабінети та відділення. Але у цього приміщення - більші можливості, розповідають фахівці.

Євген Микитинський, завідуючий хірургічним відділенням Дитячої міської лікарні: «Бажано щоб такі моменти як дитина з політравмою не думали куди її везти, який синдром преобладаєт, щоб усі спеціалісти збіглися до тієї дитини. У нас всі умови створені, тільки загальмований цей процес. На жаль».

Оксана Андрієць, директор Обласного департаменту охорони здоров'я: «Як тільки буде завершено будівництво перинатального центру, всі площі будуть звільнені для того, щоб міська дитяча лікарня могла працювати в повному обсязі. Про переміщення мови не йде».

Департамент охорони здоров'я неодноразово звертався до міністерства і профільних відомств про виділення коштів на добудову перинатального центру. Але поки що чіткої відповіді від жодного з них не надійшло.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30        

Langate

Молодий Буковинець

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 138 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.