Погода в Черновцах
 
Перед сходами міської ратуші презентували новий варіант апгрейду міських маршруток PDF Друк e-mail
П'ятниця, 23 жовтня 2015, 14:49
Перед сходами міської ратуші презентували новий варіант апгрейду міських маршруток. Цього разу перевізники встановили на громадський транспорт чеську електроніку, яка запевняють дасть кращі результати, адже використовується у Європі вже кілька років.  Систему електронного апгрейду міських маршруток у Чернівцях презентують вже вдруге. Щодо того чому не зупинились на українському виробнику, перевізники пояснюють, головне щоб система була якомога результативнішою, а тут віддають перевагу європейському обладнанню.

Микола Альбота - заступник голови Асоціації перевізників Чернівців: «Все таки потрібно вибирати європейського виробника, який працює на ринку Чехії та охоплює більше 60% транспорту. Вони знають що нам потрібно і як це правильно реалізувати. Головне задавання надавати інформацію, а яким буде обладнання українським чи чеським - не має значення».

Чеська система окрім GPS-трекерів та приборів пасажирообліку передбачає встановлення в маршрутці і окремого монітору, який інформуватиме пасажирів про місцезнаходження, назви наступних зупинок та часові інтервали. Невдовзі в Чернівецьких маршрутках може з’явитися і безкоштовний інтернет: «Тут буде Wi-fi, в перспективі на зупинках монітори які повідомлятимуть де автобус і коли він буде. Повністю контролює роботу водія від того моменту поки він завів двигун до того як здасть зміну».

Крім того в автобусах встановлюватимуть камери, для фіксування конфліктних ситуацій та систему заміру витрат палива по кожному рейсу. Єдине що поки що не встигли врахувати закордонні експерти – це якість українських доріг, адже кріплення вже не витримують моніторів: «Дисплей трохи поламався. Він досить важкий через своє наповнення, а ми поклали його на старі тримачі, але це лише тестовий режим. Він навіть казав що не покаже цю систему».

Загалом після повного апгрейду, в разі його затвердження, чернівецькі маршрутки вмітимуть майже все те що і Чеські.

Ірі Отакар Де Барен – експерт з Чехії: «Ця система легко може підключатись і до решти різноманітних систем у місті, наприклад це може бути, міська рада, пожежна служба, міліції чи швидкої допомоги. Якщо автобус запізнюється система може скорегувати світлофори, вмикаючи зелене світло на маршруті. А в разі виникнення аварії комп’ютер повідомить та підкаже як її об’їхати».

Водночас водії громадського транспорту таких оновлень та жорсткого контролю зовсім не бояться, кажуть навпаки система полегшить їм роботу, хоча б тим що інформуватиме пасажирів.

Водій маршрутки: «Ні, чого нам боятись?. Вона показує де знаходиться автобус, через скільки він приїде. Краще тим що воно самостійно інформує пасажирів про зупинки».

Наразі Чеське обладнання працює в тестовому режимі, тому поки що остаточний варіант апгрейду міських маршруток не визначили, головне зазначає мер, щоб перевізники досягли поставлених вимог.

Олексій Каспрук – Чернівецький міський голова: «Має дати доступ міській раді до розуміння пасажиропотоку, записів з маршруток в разі виникнення конфліктних ситуацій та іншого. Тестуємо одне, друге, третє а потім буде визначатись».

 
Слухати онлайн - Радіо Блиск FM 106,6 - Станція блискучого настрою

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2015 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 24 25
26 27 28 29 30 31  

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 447 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.