Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Про африканську чуму та про реорганізацію ветеринарної медицини говорили в ефірі програми «Вільне слово» (ВІДЕО)
Середа, 04 листопада 2015, 17:34
Про африканську чуму та про реорганізацію ветеринарної медицини говорили в ефірі програми «Вільне слово» на радіо «Блиск». Зокрема начальник головного управління ветеринарної медицини в Чернівецькій області Борис Тодорюк розповів про загрози викликані африканською чумою та про те як зміниться вже відомство вже найближчим часом.

Начальник головного управління ветеринарної медицини в Чернівецькій області Борис Тодорюк до нас на ефір завітав майже одразу після позачергового засідання Державної протиепізоотичної комісії при кабінеті міністрів України, на якій був присутній. Зокрема він розповів, що під час засідання високопосадовці разом із регіональними представниками відповідних органів обговорили стан оздоровлення неблагополучних пунктів з африканської чуми свиней, які сьогодні зареєстровані та території деяких областей нашої держави.

Борис Тодорюк, начальник ГУ ветеринарної медицини в Чернівецькій області: «Саме захворювання – це інфекційна хвороба. Смертність при захворюванні свиней сягає 100%. Лікування при цьому захворюванні заборонене. Профілактики, як такої, немає не тільки в нашій державі, а й у світі».

Це захворювання є досить небезпечним, оскільки вражає і свійських і диких свиней. Африканська чума викликається вірусом, який має можливість стрімко поширюватись з країни в країну. Хвороба набуває значного розповсюдження якщо вчасно не вжити заходи профілактики та недопущенню розповсюдження.

Борис Тодорюк, начальник ГУ ветеринарної медицини в Чернівецькій області: «Люди не хворіють на це захворювання, хворіють лише свині, свійські та дикі.люди не хворіють і загрози для людей немає».

Проте ця хвороба стрімко знищує поголів’я. А отже, в разі виявлення у господарстві особин заражених африканською чумою необхідно вжити наступних заходів:

Борис Тодорюк, начальник ГУ ветеринарної медицини в Чернівецькій області: «Негайно розробляються заходи по оздоровленню неблагополучного пункту. Перш за все закривається господарство, нічого туди не заїжджає, нічого не виїжджає, проводиться знищення усього свинопоголів’я, проводиться дезінфекція і накладаються карантинні обмеження терміном на 40 днів».

А фермерам збитки відшкодовує держава. У зв’язку із загрозою африканської чуми в Україні були посилені заходи безпеки.

Борис Тодорюк, начальник ГУ ветеринарної медицини в Чернівецькій області: «Щоб усі свиноферми були переведені на закритий режим роботи, щоб працювали дезінфекційні бар’єри, килимки, щоб відповідного санітарного стану дотримувались з тим, щоб не допустити, щоб свині захворіли на об’єктах області».

Після відміни мораторію на перевірки, деякі фермерські господарства самоліквідувались, оскільки не змогли виконати санітарні вимоги.

Борис Тодорюк, начальник ГУ ветеринарної медицини в Чернівецькій області:

«З серпня місяця державними інспекторами ветеринарної медицини перевірили 94 господарства. Виявлено 138 порушень. Притягнуто до адміністративної відповідальності 39 осіб на загальну суму 4335 грн. та винесено 41 припис на усунення порушень. 3 свиногосподарства самоліквідувались».

Під час ефіру програми «Вільне слово» на радіо «Блиск» Борис Тодорюк розповів і про реорганізацію ветеринарної медицини.

Борис Тодорюк, начальник ГУ ветеринарної медицини в Чернівецькій області:

«Що стосується нашої служби, то воно має виглядати наступним чином: уже в цьому році ми отримали положення про нову структуру, про державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та прав споживача. У цю структуру повинні увійти Державна ветеринарна та фіто санітарна служба, СЕС і управління прав споживача».

Це буде зроблено з метою зменшення кількості контролюючих органів, щоб зменшити навантаження на бізнес.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 378 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.