Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Чи варто українцям під Новий рік очікувати долар по 40 гривень? (ВІДЕО)
Вівторок, 24 листопада 2015, 17:13
Чи варто українцям під Новий рік очікувати долар по 40 гривень? Про це знімальна група Чернівецького репортера поцікавилась в економічного експерта.

Любомир Вівчар, економічний експерт: «Якщо дивитись з біржової позиції, то долар в тому році нам практично показав позначку 40. Але якщо дивитись з економічної ситуації, то національний банк себе більш менш нормально почуває, вони вже отримали певний запас резервів за рахунок зовнішніх кредитів».

Проте практично завжди під Новий рік в нашій країні завжди курс зростає. Причиною підйому курсу зазвичай є відносно не стійка економічна ситуація в країні, це один показник, і другий показник, це зростання закупівель з-за кордону.

Любомир Вівчар, економічний експерт: «Перед Новим роком всі хочуть гарно поїсти і гарно вдягнутись, комусь купити якихось подарунків. Тому, відповідно, зростають витрати, а якщо зростають витрати, ми купуємо за кордоном різні гаджети і все інше, а зростання імпорту тягне за собою падіння курсу. Це закономірно».

А так як у нас від’ємний торгівельний баланс – він буде просто збільшуватись. Наслідком цього може стати знецінення гривні.

Любомир Вівчар, економічний експерт: «Чи буде курс по 40? Важко сказати. Тут все залежить від того наскільки Нацбанк впорається з цією ситуацією, наскільки вони пом’якшать цей стрибок передноворічний. Після Нового року він знову може стати дешевшим, пік буде середина січня, може раніше».

Саме в цей період, за інформацією економічного експерта, долар вартуватиме в межах 30 гривень. Проте, все залежатиме від того купуватимемо ми імпортні продукти, чи підтримуватимемо вітчизняного виробника. Нагадаємо, що минулої зими, на міжбанку долар сягнув позначки 36 гривень за 1 долар. В приватних обмінниках він вартував ще дорожче.

Любомир Вівчар, економічний експерт: «Після цього стрибка нацбанк ввів ряд постанов, які зменшили вплив комерційних банків на курс, т-то вони не можуть спекулювати в тих масштабах, або зможуть спекулювати зовсім трошки, що і не дозволить курсу стрибати так швидко. В цьому році я не думаю, що до 36ти він підніметься, думаю, що на 30 він повинен зупинитись».

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28 29
30            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 222 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.