Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Україна має одну з найбільш енергоємних економік світу (ВІДЕО)
Четвер, 26 листопада 2015, 17:37
Про те як правильно управляти багатоквартирним будинком, як утеплення оселі впливає на оплату комунальних послуг та як можна скористатися можливостями державних і місцевих програм спів фінансування модернізації житлового сектору розповідали фахівці під час медіа-дня у Тернополі.

Україна має одну з найбільш енергоємних економік світу. На житловий сектор припадає близько 25% від загальних обсягів електроенергії і 40% спожитих ресурсів теплової енергії. Житловий фонд країни є застарілим - щонайменше 80% всіх потреб у ремонті пов,язані обо з економією енергії, або її правильним розподілом.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Ми зробили аналіз споживання енергії споживання у Тернополі. При бюджеті міста у 2012 році - 800 млн. грн.., споживання енергії становить на понад 1 мільярд. Тобто споживається енергії будь-якої : газу, електрики більше, ніж загальний бюджет міста. Зрозуміло, що є потреба на чомусь економити. За останні роки нам вдалося зменшити споживання природнього газу на 20% завдяки різним новітнім технологіям . Також, що важливо, хочу подякувати МФУ, що для нас цінні не лише їхні кошти, а й досвід».

Проект «Енергоефективність в житловому секторі України» розпочався в 2010 році.Однією з основних цілей якого є надати можливість співвласникам багатоквартирних будинків ефективно управляти своїм майном , отримувати якісні комунальні послуги та допомогти підвищити енергоефективність кожного житла.

Альона Деригуз, координатор проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України»: «Мотивація в першу чергу в тому, що дійсно усі отримали нові платіжки і дійсно зрозуміли, що з цим потрібно щось робити. А це ще й пов,язане з зростанням цін на енергоресурси в усьому світі. І ми розуміємо, що енергоресурси є вичерпними. Другий момент - це комфорт та безпека проживання».

Наразі діє державні та міські програми щодо спів фінансування робіт спрямованих на енергозаощадження, тобто утеплення багатоквартирних будинків. До цього залучено три українських банки. Один з яких видав у рамках проекту 73 кредити ОСББ на суму понад 4 мільйони гривень. Саме у Тернопільський області - 3. За програмами фінансову допомогу можна отримати часткою від 40%.

Леся Запісоцька, керівник Тернопільського обласного управління банку: « Сума кредиту в залежності від робіт, відсоткова ставка від 23% , комісія від 1 %. Термін кредитування: короткостроковий - до року та довший, максимальний до 60 місяців. Застава на кредит, що зазвичай цікавить мешканців та голів ОСББ, це депозит від 1 платежу вартості кредиту. Страхування по даному кредиту відсутнє . Також є відстрочка по погашенню кредиту на 6 місяців для ОСББ і дозволяється дострокове погашення кредиту без штрафних санкцій».

Пані Галина вже понад 10 років управляє багатоквартирним будинком у Тернополі. Вони оджні з перших скористалися можливістю встановити енергозберігаюче обладнання за державною та міською програмами. Жінка каже, що особисто в неї споживання природного газу скоротилося майже в 4 рази, відповідно зменшилися на значну суму оплата комунальних послуг.

Галина Ткач, голова ОСББ «Мрія-2006»: « У нас був мільйонний проект. Недовіра до банків є і я 2,5 місяця взагалі не спала, бо переживала , ми взяли 200 тисяч гривень. Але все пройшло дуже добре . Держава нам гроші повернула, а щоб не платити проценти, ми погасили достроково».

Якщо вас цікавить більш детальна інформація про проект щодо енергоефективності, діючі програми та нормативно-правові акти, які це регулюють слухайте програму «Вільне слово» на Блиск ФМ 1 грудня 0 19,15.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 268 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.