Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Замість СІЗО - культурно-мистецький центр (ВІДЕО)
Вівторок, 16 лютого 2016, 19:45
Замість СІЗО - культурно-мистецький центр. Нагадаємо, міністр юстиції України Павло Петренко повідомляв журналістам, що Чернівецьке СІЗО закриють ще до кінця 2015 року. Тепер ж чиновники озвучують іншу дату - прогнозують, що слідчий ізолятор з центру столиці Буковини за межі міста перенесуть цьогоріч. Прогнозують, що натомість з’явиться креативний простір. Інвестору, який зголоситься придбати цю будівлю доведеться сплатити щонайменше 150 мільйонів гривень.

Ось на цьому місці в самісінькому центрі Чернівців замість слідчого ізолятора вже до кінця року може з’явитись інша установа, найімовірніше культурно - мистецький центр, каже заступник Чернівецького міського голови Марія Порчук.

Марія Порчук, заступник Чернівецького міського голови: «Там дуже вписується саме культурно-мистецький центр. Тому що нам їх мало. Насправді таких місць має бути набагато менше, ніж є зараз У Чернівцях, можливо, це буде якийсь креативний простір для молоді, для юнацтва, для жителів міста. Чому ні, я думаю, це дуже хороша ідея, можливо це буде IHUB для матерів з дітьми, ідей дуже багато».

Минулоріч міністр юстиції України Павло Петренко повідомив журналістам, що до кінця 2015 року цей слідчий ізолятор закриють. Але цього не сталося. Обіцянку чиновники відтермінували до кінця 2016 року. Та навіть, незважаючи на складну економічну ситуацію, вважає керівництво міста, слідчий ізолятор необхідно перенести за межі міста.

Марія Порчук, заступник Чернівецького міського голови: «Місто розвивається - це одна з найгарніших наших площ. Ми зараз працюємо над європейськими просторами, над європейським виглядом средньомістя. У нас є інтегрована концепція цього середньомістя - і, звичайно, ми за, те, що СІЗО переноситься».

Минулоріч на реконструкцію СІЗО із держбюджету було витрачено майже 500 тисяч гривень, розповідає начальник Чернівецької установи виконання покарань. А ще запевняє, будівля не аварійна, тож могла б ще слугувати пенітенціарній службі ще чимало років.

Петро Лисак, Начальник Чернівецької установи вконання покарань: «Єдина найбільша в нас проблема - це криша, збудована ще в 50-х роках, вона потребує заміни, решта підтримується в нормальному стані».

Та, незважаючи на це, слідчому ізолятору у центрі Червінців не бути, запевняють чиновники. І на думку фахівців, позитиву від таких змін буде більше, ніж недоліків.

Микола Чоп’юк, юрист: «Для службовців, які виконують якісь функції стосовно органів правопорядку чи осіб, які займаються спеціалізованою діяльністю - а саме юристи чи адвокати. Звісно, що стосовно, що стосовно якихось побутових незручностей воно буде доставляти неприємності. Але стосовно громадян, мешканців міста, я думаю - це тільки плюс. Поясню, з яких категорій: зважаючи на те, що так склалось, що в центрі міста знаходиться об’єкт підвищеної небезпеки, чому бо всі ув’язнені перебувають в негативних умовах утримання. Це і скупчення людей, це і інфекційна небезпека. Відповідно в центрі міста такий заклад я вважаю несе негатив».

Іншої думки працівники СІЗО, кажуть ні сусідство із школою, ні те, що слідчий ізолятор в самісінькому центрі міста - нікому не заважало.

Начальник Чернівецької установи вконання покарань: «Принаймні за моєї пам’яті, то не було в нас ні з сусідами, ні з 5 школою ніколи ні скарг, ніколи ніяких моментів не було, щоб хтось скаржився. Що слідчий ізолятор заважає або хтось громадський порядок порушує, ну, в’язні всі закриті».

Перенести СІЗО варто ще й зважаючи на права затриманих, вважають фахівці.

Можливо, давайте спитаємо самих ув’язнених, чи їм буде зручно на новому місці. Я вважаю, що буде зручно за будь - яких обставин, бо норми будуть дотримані, буде дотримано перебування кількості в камерах, у нас всі думають про те, чи це буде зручно слідчому та прокурору, а самого ув’язненого хтось запитав, чи йому буде зручно на новому місці».

Будівництво нової установи тимчасового утримання розпочнеться лишень тоді, коли знайдеться інвестор, охочий придбати будівлю Чернівецького СІЗО, кажуть чиновники. Для цього йому знадобляться не тисячі, а мільйони гривень.

Марія Порчук, заступник Чернівецького міського голови: «На даний момент приблизна оцінка біля 150 мільйонів про що зараз йдеться, на що шукається інвестора. Я думаю, що це занижена оцінка, насправді».

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2016 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 224 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.