Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
В Чернівецькій торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл
Вівторок, 01 березня 2016, 16:38
В Чернівецькій торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл. Обговорювали тему, яка зачіпає серце кожного буковинця,котрий зацікавлений в культурному розвитку краю. Чи бути буковинському сувеніру чи ми надалі будемо віддавати перевагу дешевим китайським підробкам? Метою заходу було поновити вже втрачені творчі та виробничі зв’язки між учасниками цього виду мистецької діяльності та збільшити випуск сувенірних виробів. Один із учасників круглого-столу, голова буковинського осередку народних майстрів Буковини Володимир Ворончак, скаржиться, що сама продукція не прибуткова.

Володимир Ворончак – голова буковинського осередку народних майстрів Буковини: «Не прибуткова, але не того що майстри працюють погано, не прибуткова зі сторони, що немає збуту. Відстуній збут.,а якби він був ми могли би так багато дати, це було би відродження нашої промисловості,забезпечення робочих місць».

Один із модераторів круглого столу , Микола Шкрібляк, пригадав, як Буковина свого часу мала певну кількість сувенірних фабрик, котрі були досить перспективними та вироби котрі ці фабрики випускали, були справжньою візитною карткою краю.

Микола Шкрібляк – голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України: «Це і сувенірна фабрика Буковини, Вишивальна фабрика ім..Федьковича,Путильська фабрика по переробці вовни і при кожному лісокомбінаті в нас існували цехи допоміжних промислів, зокрема в Сторожинецькому,Берегомецькому,Вижницькому,при чому потужні цехи існували: «Той буковинський сувенір потребував можливо глибшого осмислення з боку художніх-методичних рад,але він існував,люди мали заробіток і можна було з впевненістю сказати, що цей виріб придбаний і привезений із нашого буковинського краю».

На виставці були представлені зразки сьогодішніх автентичних сувенірів, наприклад, малі форми боднарства з випаленим візерунком, гердани з язичницькою симолікою, автентичні вишиванки тощо. Буковині є чим похвалитися, зауважив один з організаторів, і треба це робити.

Василь Ляхович, президент Чернывецькоъ торгово-промисловоЇ палати: «Ми з вами зробили перший крок для того, щоб спробувати, щоби про наш Буковинський сувенір знали не тільки в Чернівцях та області, сусіди, а знали в інших країнах».

На круглому столі учасники розробили низку заходів, які повинні сприяти популяризації буковинських сувенірів. Серед них - організація профільних виставок, низка рекламних акцій у ЗМІ, на торговельних об'єктах, серед туроператорів та в соціальних мережах.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2016 >
П В С Ч П С Н
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 390 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.