Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
На Буковині продовжують вирубувати ліс
П'ятниця, 11 березня 2016, 20:03

На Буковині активісти наводять факти незаконної масової вирубки лісу. Стверджують опісля кругляк, хоча це заборонено законом, переправляється за кордон. Ті, хто навчився заробляти на вирубці лісів, не зупиняються не перед чим. Щоб мати змогу масово вивозити ліс у Путильському районі  навіть зруйнували водоспад, запевняють місцеві мешканці. Хоча саме, аби побачити Смугарівські водоспади в Чернівецьку область приїжджали туристи з усього світу.

Ось такі краєвиди - величезну кількість ешелонів лісу, фактично, щодня бачать буковинці, які мешкають неподалік  станції Чернівці.

Людмила, чернівчанка : «Ось будь-ласка, і зараз воно видно, скільки дерева вивозиться з нашої країни. Що ж воно не видно. Кожен день ми це бачимо, і кожен місяць і кожний рік і всі обурюються. І ніхто цим питанням не займається. Образливо. Серце розривається, що дається робота за кордон , потім ми купуємо меблі за баснословні ціни».

Мешканці запевняють, масово вивозять ліс навіть уночі.

Людмила, чернівчанка : «2, 9, 10 - не менше 10. А те й більше, і вночі.  Хоча вночі перевезення заборонено. І вночі ось це грохот стоїть, ось ці вагони йдуть».

Громадський активіст Андрій Поляк каже, вивозять ліс, незважаючи на заборони.

Андрій Поляк, громадський активіст: «Ось у нас знову збирається новий состав. Який поїде на закордон. Вивіз заборонили, ліс іде».

Заборона на вивезення ділової деревини, тобто круглого лісу, окрім сосни,в Україні  почала діяти ще з листопада 2015 року. На питання, чи законно величезна кількість ешелонів з лісом із станції Чернівці їде за кордон, начальник Державної екологічної інспекції області відповідає дипломатично.

Сергій Робулець, начальник Державної екологічної інспекції  у Чернівецькій області: «Буквально 2 тижні тому депутатський корпус виїжджав на ЖД вокзал і було досліджено, що практично вся деревина породи сосна везеться з інших регіонів України».

Та активісти наводять інші факти.

Андрій Поляк, громадський активіст: «Можуть сказати, що тут з Франківська збирають на закордон ліс. Ну поїдьте тоді в сторону Вижниччини Берегомет, заїдьте, подивіться. І ви будете бачити, що твориться з Нацпарком нашим, який був першим в Україні, який масово вирубається. І ви будете бачити, що твориться у Берегометському лісництві. І ви будете бачити ті заготівлі лісу, які на вагони там грузяться».

Аби дізнатися, чи й справді, відбувається масова вирубка лісів рушаємо у Путильський район, село Ростоки. І ось, що бачимо.

«Ось це місцеві мешканці називають не санітарною чисткою, а масовою зачисткою дерев. Вважають, якщо цього не зупинити, буковинцям буде нічого побачити у буковинських Карпатах».

Юрій Карапка, місцевий мешканець: «Це вже остаток, більше в нас немає, що рубати. Останні кубометри вирізають. Це лиш прикриваються сухостоями. А фактично, вирізають нормальний ліс. І  якщо там є кілька штук сухостою, кажуть - це вже потрібно зрізати, бо це сухостій. А є я знаю такі місця, що там сухостій, а нічого доброго немає, то вони то не вирізають, їм н6е вигідно».

Щоб мати змогу масово вивозити ліс у Путивльському районі  навіть зруйнували водоспад, розповідають місцеві мешканці.

Федір Матіос, місцевий мешканець: «Ось гезде водоспад, вони його підсипали, тому що не мають як вивезти».

Чи нестиме бодай хтось відповідальність, за вирубку лісів, знищений водоспад, побачити який приїжджали туристи з усього світу та зруйновані дороги - невідомо. А все тому, каже головний обласний еколог, що робити висновки можливо лише провівши перевірку. А щоб мати такі підстави, необхідні звернення.

Сергій Робулець, начальник Державної екологічної інспекції  у Чернівецькій області: «Просто це буде незаконно, якщо я просто так виїду. Без офіційного звернення, без дозволу з Києва, у відповідності до закону про основні засади, я не можу виїхати».

Та мешканці села Ростоки Путильського району зневірились у таких перевірках.

Юрій Карапка, місцевий мешканець: «Комісія йде з Чернівців. І все, тут такий шухер робиться. Лісничий лісникам, ага треба, грибів, чорники назбирати, файно в ресторан і комісія пройшла».

Федір Матіос, місцевий мешканець: «Я вважаю, так як це є туристична зона, це є водоспади, Протятий камінь, Соколів камінь, люди добрі, там це давно потрібно ці рубки зупинити. Зробити  тут для туристів, щоб їх привабити. Щоб вони не давали іншим державам. Тоді й місцеві будуть мати роботу. Якщо буде турист, то щось буде з цього».

У лісі чути, як працюють бензопили і зрубують ліс. Тож ми рухаємось у цьому напрямку, аби почути, що скажуть у своє виправдання ті, хто залишає лисі гори. Але, як виявилось, чутки Карпатами поширюються швидко. робочого процесу ми не побачили, а залишені бензопила та трактор розповіли більше слів.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2016 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 681 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.