Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
"Аеропорт повинен отримувати фінансову допомогу від міської влади"
Четвер, 24 березня 2016, 21:32
Комісія Чернівецької міської ради нарешті завершила з’ясування всіх обставин довкола міжнародного аеропорту «Чернівці». Про результати роботи комісії  мер міста  разом з депутатами розповів колективу комунального підприємства.
За тривалий час з’ясування всіх обстави та нинішніх проблем аеропорту міська рада дійшла одного висновку.
Олексій Каспрук – Чернівецький міський голова: «Аеропорт має стати планово збитковим підприємством яким фактично він і є. Аеропорт повинен отримувати фінансову допомогу від свого власника, тобто міської ради, - це нормально. Якби ми планово виділили 2 млн. гривень на зарплатню то не сплачували б потім 4 млн. через нарахування пені».
За словами мера, закриття летовища на десятки років погіршить соціальну і економічну ситуацію в нашому місті. Тому аеропорт є стратегічно важливим об’єктом для Чернівців.
Для того щоб ми могли приймати державні, військові, приватні літаки, інвесторів та туристів. Для того щоб наш аеропорт був готовий в разі настання несприятливої ситуації приймати військових, адже війна ще не закінчилась».
Однак стратегічний об’єкт за останні 4 роки поступово став нерентабельним та неефективним. Остання компанія яка здійснювала польоти з нашого аеропорту через економічну ситуацію призупинила роботу, що ще більше погіршило фінансовий стан підприємства.
Борис Морський – директор КП «Міжнародний аеропорт Чернівці» : «Ось один літак стоїть, а мало бути близько 10 суден, що є нашим серйозним заробітком. А зараз він стоїть бо через економічні проблеми компанія призупинила роботу, і він досі не може вилетіти».
Погіршує ситуацію й те, що авіатранспортом в Україні користуються лише 5% населення, що практично унеможливлює внутрішні перевезення. Єдиним порятунком є міжнародні рейси до Європи, та лаукости. Однак наш аеропорт отримує тільки відмови.
«Відмова конкретна – ваша смуга для нас не підходить. Це було озвучено і на форумі авіаторів і в інших колах. Якщо зробите хоча б поточний ремонт – можна буде хоча б розглядати вашу пропозицію».
Директор аеропорту каже, придатною до експлуатації лише частина злітної смуги. Щоб надати можливість аеропорту приймати рейси та заробляти кошти профінансувати потрібно не тільки ремонт летовища, а й забезпечити необхідним обладнанням, зокрема пожежними машинами та рятувальною бригадою. Скорочуватимуть витрати за рахунок скорочення персоналу.
Олексій Каспрук – Чернівецький міський голова: «31 числа на сесії міської ради буде прийматись фактичне рішення про існування міжнародного аеропорту «Чернівці».
Однак вкласти мільйони з міського бюджету в аеропорт ще не означає заповнити літаки пасажирами. Наступним кроком буде – зацікавити туристичні компанії, особливо ті які мають власні автобусні тури.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2016 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 673 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.