Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
На вулиці Охтирській сусіди воюють за прохід, чи то проїзд
Четвер, 24 березня 2016, 21:40
Справжній екшн, тільки не на екрані, а в реальності. До редакції «Чернівецького репортера» звернулись мешканці вулиці Охтирської. Вони скаржились, що невідомі з бензопилами і сокирами серед білого дня налякали їх та сусідів. Вони розповіли, що чоловіки знищили огорожу, зрізали 19 дерев і зникли.
Світлана Купранець, мешканка вул. Охтирська, 4: «10 чоловік з бензопилами, з сокирами, з трактором, бачите. Залишились стовпи, тут все сітками вони покидали. Я підбігали, кажу, що ви тут робите? До них, де ваші документи? Вони, один каже з тих, давайте, хватайте ту бабку. І будемо роздягати,я вам хату підпалю».    
Її досі охоплює жах, від того, що сталося, тому Світлана Купранець ледве розмовляє. Донька намагається нам пояснити, хто ж знищив всі ці дерева  на території їхньої, як вони запевняє, приватної власності і перелякав мешканців вулиці Охтирської своєю поведінкою.
Надія Купранець, донька: «17 числа тут відбувся акт вандалізму. Мені подзвонила мама і я приїхали сюди. Сюди ввірвалася група чоловіків, які були озброєні сокирами, бензопилами, на чолі з сусідом, Фортуною, вони нищили все довкола, будь ласка, подивіться і зніміть наслідки. Тут було знищено 19 дерев».
Під час розмови на недешевому авто, яке видно на відео, з’являється чоловік. Як з’ясовується, саме він все це організував і вважає, що цим закон не порушив.  
Георгій Фортуна, сусід: « А хто їх вирізав? - Робочі. Яких ви найняли. -  Так».
Пояснює він і що спонукало до таких дій. Каже, лишень хотів виконати рішення суду. Георгій Фортуна, сусід: «Рішення вищого спеціалізованого суду. Якщо це є незаконно, тоді будемо говорити, що в Україні взагалі не існує закону. Якщо ми не виконуємо волю закону. В чому полягало рішення суду? Звільнення проїзду, яке передбачено генеральним планом».
Наполягає, згідно офіційних документів, проїзд тут таки має бути.
Георгій Фортуна, сусід: «У 2004 році дані особи, отримавши державний акт, у їхніх документах, в їхній технічній документації,передбачено проїзд, передбачений. те, що вони його не звільнили -їхні проблеми».
Надія Купранець, донька: «Ні, ось державний акт на садівництво, виданий у 200 4 році. Згідно від В до Г опис меж - стежка».
Що тут не було і не має бути проїзду підтверджують і сусіди.
Олександра Криводуб, сусідка: «Я тут живу із 64 року. Я кожен кущик знаю, кожен камінчик знаю. Тому що я тут роки. Порахуйте, 64- й зараз скільки. Ніколи тут не було дороги. Отак загороджено, була стежечка. Так та стежинка є. тут були городи. Тут були сади».
Віра Назарко, сусідка
Проти проїзду, так, тому що тут був сад. Подивіться свіжі дерева, які він зрубав їх».
Врешті, учасники конфлікту на свій доказ показують офіційні документи. Згідно документів Георгія Фортуни проїзд  тут має бути, а згідно документів надії Купранець -лишень прохід.
Щоб з’ясувати, на чиєму боці правда, звертаємось до фахівців.
Валентина Велико, нач. служби Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин: «Ні, ні, ні - проїзду там не буде, ні в якому разі. Тому що там, згідно матеріалів земельного кадастру, містобудівного кадастру, на вулиці Охтирській, 4, земля перебуває у приватній власності Купранця, а на Охтирській, 2 Б також знаходиться у приватній власності якогось громадянина. Тобто там, згідно меж їхніх проїзду немає. Якщо територія і ділянки знаходяться у людей у приватній власності, то ніхто, ніяким чином не має права влаштовувати там проїзд. Тим більше там зрізати дерева».
Пояснила фахівець і чому виникла плутанина з документами. Адже на деяких з них зазначено, що ось тут має бути проїзд, на інших протилежне - лишень прохід. Причина тому, запевняє Валентина Велико, помилка землевпорядної організації.
Валентина Велико, нач. служби Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин: «Землевпорядної організації, які виконували комплекс цих робіт. (Це їхня помилка? -Так). Тобто проект відведення земельної ділянки виконувався без врахування детального плану забудови даної території. Згідно опису меж по Охтирьскій, 4 від А до Б. якраз тут, де мав би бути проїзд, за описом вказана стежка. Згідно опису меж, Охтирська, 2 б, вказано прохід. Прохід і стежка, згідно свого статусу мають ширину 1 метр. Проїзд від 6 до 8 метрів. Тобто на сьогодні проїзду там не передбачено».
Цікаво, що у рішенні суду, яке нам продемонстрував Георгій Фортуна, також вказано саме прохід, а не проїзд. Мешканці Охтирської запевняють, що зважаючи на те, що сталося, звернулись по допомогу до правоохоронців. Вочевидь, вони і допоможуть поставити  крапку в цьому конфлікті.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2016 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 462 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.