Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Перший у цьому році випадок кору на Буковині
Четвер, 09 лютого 2017, 18:46
Щоправда, наразі хвороба діагностовано лише клінічно. Медики стурбовані, адже ця недуга забрала вже понад 10 життів у сусідній державі – Румунії. Чи то співпадіння, чи ні, але саме звідти на Глибоччину нещодавно повернулись родичі дівчинки, у якої проявились більшість симптомів кору.
Роман Білейчук, лікар-інфекціоніст: «Дитинка 4 років. Має 1-ше щеплення в рік від кору з  ознаками висипки подібної на кір. Через те було повідомлено Департамент і сьогодні зранку група в складі епідеміологів ми приїхали на Глибоччину і подивились цю дитинку».
Лікар - інфекціоніст розповідає, чому представники Департаменту охорони здоров’я та Чернівецького обласного лабораторного центру терміново виїжджали у село Тереблече Глибоцького району. Їх стурбувала звістка, що клінічно підтверджено перший у цьому році випадок кору на Буковині, в той час, коли в Румунії ця хвороба забрала вже понад 10-ок життів.  Чи то співпадіння, чи ні, але саме звідти нещодавно повернулись родичі дівчинки, у якої проявились більшість симптомів кору.
Роман Білейчук, лікар-інфекціоніст: «Є практично всі ознаки кору. Є кон’юнктивіт помірний, висип поетапний, вчора було на вушках, на обличчі, сьогодні зранку вже пішло на тіло. Опустилось, більше навіть на сідницях. Решта при обстеженні всіх систем дихальної, серцево-легеневої ніяких ознак захворювання немає».
Температури у дитини наразі немає, лікарі пояснюють відносно легкий перебіг хвороби, тим, що дитина має щеплення проти цієї недуги. Аби хвороба не поширилась на Глибоччині, вживаються всі можливі протиепідемічні заходи. Друзям та родичам, з якими останнім часом спілкувалась 4-річна дівчина доведеться пройти вакцинацію проти кору. І не лише їм.
Юрій Падурару, завідувач відділу ДУЧОЛЦ МОЗУ: «Зараз медпрацівники склали списки осіб, які не щеплені проти кору і не захворіли на кір. Це лише близько 10 осіб на все село, дуже мало. Традиційно у цьому селі добре проводились профілактичні щеплення. Тому ризики розповсюдження кору в селі Теребляче дуже низькі».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 402 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.