Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Вони готові називати мамою і татом, тих хто переступає поріг «Обласного спеціалізованого будинку дитини»
Четвер, 09 лютого 2017, 18:59
На Буковині побільшало батьків, які через важке матеріальне становище віддають своїх чад до «Обласного спеціалізованого будинку дитини», та матерів, які все частіше залишають своїх немовлят в пологових будинках.
Вони готові називати мамою і татом, тих хто переступає поріг «Обласного спеціалізованого будинку дитини», щирі очі та великі серця, які чекають на свою родину. На Буковині побільшало батьків, які через важке матеріальне становище віддають своїх чад до установи. Так, у 2015 році у закладі перебувало 12 діток позбавлених батьківського піклування, у 2016 - 30, а станом на 1 січня 2017 року - 47, така статистика є невтішною,  розповідає головний лікар Чернівецького обласного спеціалізованого будинку дитини Людмила Філіпець. Більше того, останніми роками матері все частіше почали залишати своїх новонароджених дітей у пологових будинках, додала головний лікар.
Людмила Філіпець - головний лікар Чернівецького обласного спеціалізованого будинку дитини: «Для багатьох дітей наш будинок є єдиним місцем де дитина може вижити. І говорити про те що будинки потрібно закривати в Україні, і говорити про те що вони не виконують свою функцію, це зовсім невірно. Статистика говорить що кількість залишених дітей збільшується».
Наразі в Будинку перебуває 45 діток позбавлених батьківського піклування, та 23 проходять реабілітацію, головний лікар каже, що ,на щастя, є люди які хочуть взяти на виховання сироту, але не всі готові до всиновлення діток з багатодітних сімей, які потрапили у будинок..
Людмила Філіпець - головний лікар Чернівецького обласного спеціалізованого будинку дитини: «Велика проблема коли сім’я не може народити свою власну дитину. Але для наших дітей - це вихід влаштуватися в сім’ю. Попадають до нас діти з багатодітних сімей, а не має права розлучити братів і сестер , вони повинні йти всі в одну сім’ю, а звичайно взяти 2-3 дітей на виховання дуже складно. Дуже складно матеріально, морально, і фізично. Тобто наші люди не готові всиновлювати великі сім’ї, і звичайно ці великі сім’ї залишаються на всиновлення».
Коли вихованці потрапляють до будинку дитини, найскладніше в них проходить адаптація, особливо у вихованців старшого віку, пояснює пані Людмила.
Людмила Філіпець - головний лікар Чернівецького обласного спеціалізованого будинку дитини: «Психологи говорять про те, що ось цей розрив між матір’ю і дитиною він залишається в підсвідомості дитини назавжди. Тому що рветься мікробіологічний зв’язок, який допомагає відчути себе захищеним , потрібним і от коли це стається це дуже тяжко для дитини».
Є і такі випадки коли родина після покращення своїх матеріально-побутових умов готова забрати дитину назад додому. До прикладу, в 2014 році біологічним батькам було повернуто 8 дітей, у 2015 - 5, а у 2016 лише - 4.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 476 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.