Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Там, де є мистецтво, життя ніколи не зникне
Четвер, 23 лютого 2017, 17:28
У цьому переконаний організатор проекту "Військово-польовий арт". Більше восьми десятків майстрів декоративно-прикладного мистецтва зробили з рештків зброї та супутніх матеріалів справжні шедеври мистецтва.
Життя триває навіть тоді, коли всюди панує смерть - ось ідея, яка зачаровує у своєму втіленні. Основа для усіх об'єктів арт-проекту - військовий мотлох, переважно використаний, вживаний і відстріляний. Ящики з-під набоїв. Самі набої. Несправні гранатомети. Потертий камуфляж. У своєму другому житті це картини, вази, витинанки, вишиванки, тварини, ікони, композиції, головні убори, панно, посуд, композиції, та й, зрештою усього не перерахуєш.
Один з майстрів, чиї роботи тут є, отець Федір, настоятель церкви Андрія Первозваного (м. Чернівці), розповідає що йому було важливо зберегти автентику ящика з-під патронів.
Отець Федір, настоятель церкви Андрія Первозваного (м. Чернівці) : «Намагався зберегти навіть ті надщерблення, які були, манкіровку, і навіть намагався зберегти той запах, який всередині в ящику, щоб було відчутно, що мистецтво то є життя і воно переможе ті негаразди, які є в нашій державі, ту війну».
Війна на Сході вже виграна, принаймні цією експозицією. Організатор Павло Ротар привозить з кожної ротації те, що на війні вже виконало свою смертоносну місію, розсилає це українським майстрам, і вони роблять з того справжні шедеври. Тут є Петриківський розпис, вишивка шпоном, мотанки з камуфляжу, пазли з дошок від набоїв, рушники з Луганської області, випалені на ящиках з-під набоїв ікони, гітара, зроблена з приклАду, ікебани з риб'ячих кісточок і ще чимало такого дивовижу, яке могло створити тільки Життя.
Павло Ротар, капрал Національної поліції України: «Я хочу показати, як життя пробивається через смерть. Тут у мене є такий об'єкт - соти осині в гільзі. От таке життя - воно проб'ється скрізь».
Ліризм українського народу пробивається через усі жахіття війни, додає Павло Ротар. І народ має це побачити. У Чернівцях арт-проект виставляють в п’ятнадцяте, далі об'єкти поміняють ще близько двох десятків міст, його подальша доля розпланована аж до нового року. Тож якщо ви маєте бажання побачити життя на війні і відчути його запах, завітайте до 13 березня до Краєзнавчого музею. Це треба бачити кожному.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 633 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.