Погода в Черновцах
 
Там, де є мистецтво, життя ніколи не зникне PDF Друк e-mail
Четвер, 23 лютого 2017, 17:28
У цьому переконаний організатор проекту "Військово-польовий арт". Більше восьми десятків майстрів декоративно-прикладного мистецтва зробили з рештків зброї та супутніх матеріалів справжні шедеври мистецтва.
Життя триває навіть тоді, коли всюди панує смерть - ось ідея, яка зачаровує у своєму втіленні. Основа для усіх об'єктів арт-проекту - військовий мотлох, переважно використаний, вживаний і відстріляний. Ящики з-під набоїв. Самі набої. Несправні гранатомети. Потертий камуфляж. У своєму другому житті це картини, вази, витинанки, вишиванки, тварини, ікони, композиції, головні убори, панно, посуд, композиції, та й, зрештою усього не перерахуєш.
Один з майстрів, чиї роботи тут є, отець Федір, настоятель церкви Андрія Первозваного (м. Чернівці), розповідає що йому було важливо зберегти автентику ящика з-під патронів.
Отець Федір, настоятель церкви Андрія Первозваного (м. Чернівці) : «Намагався зберегти навіть ті надщерблення, які були, манкіровку, і навіть намагався зберегти той запах, який всередині в ящику, щоб було відчутно, що мистецтво то є життя і воно переможе ті негаразди, які є в нашій державі, ту війну».
Війна на Сході вже виграна, принаймні цією експозицією. Організатор Павло Ротар привозить з кожної ротації те, що на війні вже виконало свою смертоносну місію, розсилає це українським майстрам, і вони роблять з того справжні шедеври. Тут є Петриківський розпис, вишивка шпоном, мотанки з камуфляжу, пазли з дошок від набоїв, рушники з Луганської області, випалені на ящиках з-під набоїв ікони, гітара, зроблена з приклАду, ікебани з риб'ячих кісточок і ще чимало такого дивовижу, яке могло створити тільки Життя.
Павло Ротар, капрал Національної поліції України: «Я хочу показати, як життя пробивається через смерть. Тут у мене є такий об'єкт - соти осині в гільзі. От таке життя - воно проб'ється скрізь».
Ліризм українського народу пробивається через усі жахіття війни, додає Павло Ротар. І народ має це побачити. У Чернівцях арт-проект виставляють в п’ятнадцяте, далі об'єкти поміняють ще близько двох десятків міст, його подальша доля розпланована аж до нового року. Тож якщо ви маєте бажання побачити життя на війні і відчути його запах, завітайте до 13 березня до Краєзнавчого музею. Це треба бачити кожному.

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 556 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.