Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Інвалідність - не вердик
П'ятниця, 12 травня 2017, 16:10
Після побутової травми чернівчанин  Роман Залевський опинився на інвалідному візку. Та чоловік вирішив: не час відлежуватись. Дайвінг, сплав на байдарках, авторалі.  Візочнику – екстремалу  навіть вдалося переплисти третину Атлантичного океану.
Вже протягом 24 років чернівчанин  Роман Залевський не відчуває власних ніг. На інвалідному візку опинився після побутової травми.
Роман Залевський, візочник: «Мені потрібно було зняти кабель, силовий кабель. І просто я зірвався з висоти й все. Але жити потрібно, щось залишити не тільки собою займатися. І почав займатися громадською діяльністю».
Чоловік вирішив підтримувати і допомагати таким, як він, людям з інвалідністю.  Він заснував протезно-ортопедичне підприємство. Діти з різними діагнозами і зокрема з діти - сироти, отримують тут  ортези, корсети, ортопедичне взуття – і не лише. Безкоштовно, адже усе – за державний кошт. Соціальні працівники кажуть, Роман власним прикладом допомагає багатьом дітям позбутися недуг.
Марія Жибчин, соціальний працівник: «Дуже задоволені знайомством з Романом, деякі засипають його питаннями. Розумієте. Це є приклад, коли до тебе приїхала людина, ти бачиш, що вона також з особливими потребами. Але не дивлячись на це у неї є сім’я , дружина, кар’єра. Вона цікавий співрозмовник. Вона допомагає іншим людям. Діти просто беруть з нього приклад».
Травма хребта також не змусила Романа відмовитись від мрій. Дайвінг, різноманітні спортивні змагання, сплав на байдарках, авторалі.  Йому навіть вдалося переплисти третину Атлантичного океану.
Роман Залевський, візочник: «6 днів ми були в океані. 5 з половиною до Гібралтару доходили, потрапляли у серйозні шторми. Волни по 5, 6 метрів, такі хвилі були. Там немає як на яхті на візку, на руках пересувалися».
Після такого візочником – екстремалом навіть зацікавились представники Книги рекордів Гіннеса. Роман мріє разом з дружиною – візочницею, яка приїхала до нього з Луганської області, ще й стрибнути з парашутом. Олександра розповідає, пишається своїм чоловіком.
Олександра  Залевська, дружина: «Как же не гордиться. Он пример для меня, поэтому все, что делает Рома, я его стараюсь поддерживать. Он является примером для меня и для многих».
А ще Роман мріє, що міста України  стануть доступнішими для людей на колесах і готовий заради цього докласти чимало зусиль.


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2017 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 207 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.