Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Проект «Я можу врятувати життя» мандрує Україною вже 6 рік , і цьогоріч завітав вперше до Чернівців
П'ятниця, 19 травня 2017, 15:48
Рятувати життя людини, надати допомогу в критичних та небезпечних ситуаціях - справа лікарів-рятувальників, але в житті трапляються випадки, коли діяти треба негайно, не очікуючи професійної медичної допомоги. Правильно накладений джгут, вчасно зроблений непрямий масаж серця та  штучне дихання, можуть врятувати та зберегти здоров’я та навіть життя. Знання з надання домедичної допомоги та правильне їх застосування  на практиці здобули чернівецькі школярі, у рамках спец. проекту «Я можу врятувати життя».
Проект «Я можу врятувати життя» мандрує Україною вже 6 рік, і цьогоріч завітав вперше до Чернівців. 3 15 по 18 травня команда фахівців з Всеукраїнської спілки парамедиків, навчила близько п’ятисот чернівецьких старшокласників як правильно надавати домедичну допомогу.
Юлія Підкурганна - представник Українського фонду «Здоров’я»: «Ми завжди кажемо що вчити дітей - це дуже цікаво, перспективно і намагаємось їздити якомога більшою кількістю міст, щоб навчати дітей. Ми вчимо дітей робити серцево-легеневу реанімацію, штучне дихання , непрямий масаж серця , зупиняти кровотечу артеріальну, венозну, капілярну, надавати допомогу при опіках , при утопленні, і при задиханні».
Ці навчання вмістили в себе не тільки лекції фахівців, а як наслідок міські фінальні змагання серед відібраних учнів. На основі змодельованих інструкторами можливих ситуацій, школярі показували свої набуті знання на практиці. Основна мета проекту «Я можу врятувати життя» - це збільшення населення яке вміє правильно надати домедичну допомогу.
Ярослав Вус - голова Всеукраїнської спілки парамедиків : «Нам треба щоб вони просто рятували людей на вулиці, якщо комусь поруч біля них стане погано або хтось буде помирати. Відповідно , вони зможуть врятувати. Якщо кожен п’ятий в Україні зможе надавати домедичну допомогу до приїзду швидкої , яка не встигає, на жаль, то ми зможемо рятувати в рік по 26 тисяч людей працездатного віку, це не діти і пенсіонери , це саме ті люди працездатного віку».
Команди із восьми шкіл змагалися у 4 етапи, за кожне виконане завдання отримували бали. Справжні емоції, переживання, та все ніби то як у житті. Організатори кажуть, що вперше за роки проекту, важко було визначити переможця , тому фіналісти - команди з 8го ліцею та школи 11 отримали додаткові завдання.
Ярослав Вус - голова Всеукраїнської спілки парамедиків: «У Чернівцях порівняно з іншими містами більше статистично виходить кількість дітей , які знають і вміють як надавати домедичну допомогу».
А переможцем з різницею в один бал, стала команда з ліцею номер 3.
Надія - учасник змагань, ліцей №3, зайняли 1 місце: «Не можна перестати посміхатися, ми думали вже все неправильно , і нарешті перемогли».
Учасники команди з 11 школи , які вибороли 2 місце не розчаровуються, кажуть отриманні знання та досвід на багато цінніші.
Ольга - учасник змагань, ЗОШ №11, зайняли 2 місце: «Такі знання получила для мене це дуже великий скарб , перемога звичайно хотілось би виграти , але друге місце це теж добре . В мене команда найкраща все ж таки і всі знають добре».
Наступним кроком для переможців, будуть Всеукраїнські змагання, які відбудуться в жовтні у Києві.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2017 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 191 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.